go home

24.06.2021 - 16:16

Четвер, 24 червня 2021 - 16:16

Шотландія все одно ґарантуватиме європейцям їх права

Шотландія все одно ґарантуватиме європейцям їх права
Поширити у: f   t   Whatsapp

Шотландський часопис Press and Journal повідомляє про заяву шотландських міністрів продовжувати забезпечувати та ґарантувати громадянам ЄУ всі їх чинні права та доступ до тих послуг, які вони мають зараз, навіть попри те, що, за їх словами, "центральний уряд [в Лондоні] зі свинячими головами" ніяк не хоче далі продовжувати дію схеми подачі заяв на отримання статусу поселенців для громадян ЄУ.
З кінцем червня закінчується термін подачі заяв громадянами країн Європейської Унії, котрі хочуть продовжувати жити у СК, на отримання ними статусу поселенців у СК, аби зберегти всі свої чинні права.

Якщо вони не подадуть заяви до кінця цього місяця, то надалі залишатимуться фактично поза законом і втратять доступ до практично всіх послуг, якими вони насолоджувались до цього, серед яких доступ до Національної Служби Здоров'я, доступ до житлового забезпечення, доступ до послуг у сфері догляду, отримання допомог у випадку втрати праці, право на працевлаштування у СК та подібне.

За даними останнього звіту дослідницької ґрупи, яка має назву UK In A Changing Europe, заяви на отримання статусу не подали ще сотні тисяч громадян ЄУ, що мешкають у СК.

Проте, Міністерка з Питань Європи шотландського уряду, пані Jenny Gilruth (на фото вище) (партія SNP), заявила, що її уряд звернувся до центрального уряду СК з проханням відтермінувати закінчення приймання заяв на отримання статусу поселенців, але каже, що всі її прохання натрапили на "глухі вуха".

Пані міністерка також повідомила, що особисто працюватиме з місцевими радами Шотландії аби запевнитись, що вони продовжуватимуть надавати громадянам ЄУ, незалежно від того, отримали вони статус поселенців чи ні, доступ до всіх послуг, які вони отримують зараз і які перебувають у компетенції шотландського уряду, тобто це такі, як охорона здоров'я, освіта та забезпечення житлом.

За нині:Читайте також:

Cторджин хоче референдуму до кінця наступного року Cторджин хоче референдуму до кінця наступного року14.09.2021
У Шотландії зроблено вагомий крок до незалежності У Шотландії зроблено вагомий крок до незалежності20.08.2021
Уряд пом'якшує позицію щодо другого референдуму Уряд пом'якшує позицію щодо другого референдуму2.08.2021
Уряд вже наказує вивішувати прапори ЄУ Уряд вже наказує вивішувати прапори ЄУ25.07.2021
Шотландія скасовує певні обмеження Шотландія скасовує певні обмеження13.07.2021
Зарплати зростають на більше ніж 25% Зарплати зростають на більше ніж 25%2.07.2021
IMA застерегла проти звільнення громадян ЄУ IMA застерегла проти звільнення громадян ЄУ1.07.2021
Виборці карають Торі за Брекзит Виборці карають Торі за Брекзит19.06.2021
Громадяни ЄУ можуть втратити статус тимчасових поселенців Громадяни ЄУ можуть втратити статус тимчасових поселенців18.12.2020
Всі громадяни ЄС можуть почати реєстрацію на статус поселенців Всі громадяни ЄС можуть почати реєстрацію на статус поселенців21/01/2019
Уряд буде аналізувати шлюби громадян ЄУ Уряд буде аналізувати шлюби громадян ЄУ13.06.2021
Міністр культури поцькував з британських артистів Міністр культури поцькував з британських артистів6.06.2021

Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju