Під час судових слухань йшлося про те, що упродовж принаймні п'яти років, між 2010 та 2015, компанія несанкціоновано, без будь-якого фільтрування, випустила в морські води навколо Британії десятки тисяч тон каналізаційних відходів і все це робилося тільки задля отримання фінансової вигоди та забезпечення максимальних прибутків для своїх інвесторів.
Під час оголошення вироку, суддя, який присудив компанії рекордний за всі часи штраф, повідомив, що за 5 років компанія випустила у море між 16 та 21 мільярдами літрів каналізації.
Він також наголосив, що Southern Water вже й до цього мала вельми тривалу історію подібної кримінальної активності зі 168 попередніми порушеннями.
Найбільше відходів було випущено у морські води біля ґрафств Кент (південно-східна Анґлія) та Гемпшиа (південна Анґлія).
У 2010 році консервативний британський уряд дозволив компаніям самостійно звітувати про випуски каналізаційних відходів у водоймища, тобто без будь-яких належних інспекцій.
Проте, коли кілька років тому колишні працівники компанії почали повідомляти про спускання у водоймища просто жахливих об'ємів жодним чином необробленої каналізації, британська аґенція з довкілля, яка має назву Environment Agency, яка має прокурорські повноваження, почала власне розслідування, яке призвело до даного судового переслідування, під час якого стало відомо, що тільки за період від 2010 до 2015 компанія була здійснила майже вісім з половиною тисяч незаконних випусків каналізації.
За словами фахівців масове вимирання молюск біля південного узбережжя Анґлії сталося саме "завдяки" випусканню надмірних об'ємів каналізаційних відходів.
Головним в цьому всьому є те, що попри якихось 90 мільйонів фунтів штрафу, яким би рекордним він не був, жодної каналізації компанія з моря назад забирати не буде і вимерлих молюск та інших морських істот назад вона не повертатиме.