Принаймні 430 нелеґальних міґрантів перетнули протоку в понеділок, 19 липня, що, за словами домашніх справ (Home Office) стало новим рекордом припливу міґрантів за добу.
Попередній рекорд було встановлено у вересні 2020 року, коли за добу канал були перетнули 416 людей.
Проте, понеділок не став чимось дуже несподіваним, бо за добу до того, в неділю, канал були перетнули 241 міґрант на вісьмох надувних човнах. І це тільки ті, котрих виявили.
На надувному човні, який зображено на малюнку вище, до британського пляжу біля села Dungeness, що на півдні ґрафства Кент, де розташована одна з найбільших атомних електростанцій, доплили відразу 50 міґрантів. Незбагнути, як вони всі могли туди залізти. Там були чоловіки, жінки та діти.
У домашніх справах на це відповіли, що продовжують робити "суттєві кроки аби здолати неприпустиму проблему нелеґальної міґрації".
Цей рік, з огляду на нелеґальну міґрацію у СК, б'є всі рекорди.
Від нового року на британське узбережжя висадились вже біля 8 тисяч міґрантів, котрі прибули на 345 човнах.
Червень побив всі рекорди, а липень радше за все поб'є червневі.
Проте, варто зазначити що рівень напливу азюлянтів у СК все одно залишається вельми низьким, якщо порівняти з іншими країнами Європи чи світу.
У 2019 році за політичним притулком у СК були звернулись 45 тисяч людей, що виглядає вельми великим числом, але насправді складає тільки третину від кількості азюлянтів, котрі в тім самім році звернулися за притулком у Франції і становить тільки 1% від всієї кількості біженців, котрі за той самий рік перетнули турецький кордон з боку Сирії.
Разом з цим, числа нелеґальних міґрантів за останні кілька років не є чимось дуже незвичним чи навіть рекордним з огляду на прохання про політичний притулок, адже тільки приблизно 30% зі всіх нелеґальних міґрантів насправді звертаються за притулком.
Решту просто продовжують нелеґально жити у Британії.
Щодо азюлянтів, то найбільша кількість людей, котрі звертаються за політичним притулком у СК, приходиться на роки прем'єрства пана Тоні Блеєра (1997 - 2007) (лейбористи), коли кількість азюлянтів перевищувала нинішну десь у сім разів, але коштувала ця система тоді набагато менше.
На даний час система політичного притулку у Британії, тобто різне документування та процесування азюлянтів, щорічно забирає з бюджету СК приблизно один мільярд фунтів і це при тім, що черга опрацювання справ азюлянтів за останні сім років не тільки не зменшилась, а навпаки подвоїлась.