Це відбувається через завищені результати випускного оцінювання, що у свою чергу дає змогу набагато більшій кількості випускників досягати успіхів під час вступів до вищих навчальних закладів.
За даними оцінювання GCSE, тобто випускників середньоосвітніх закладів, які було оприлюднено сьогодні, у цьому році у закладах Анґлії, Уельсу та Північної Ірландії випускники отримали найвищі за всі часи результати.
Це не були результати випускних екзаменів, які за звичайних умов мають місце кожного літа, а замість того, через епідемію, оцінювання проводились самими вчителями і це відбувається вже другий рік поспіль.
Вчителі мають високу зацікавленість в тім, аби результати їх учнів були якомога вищими, бо це підвищує рівень професійності вчителів і також рівень якості їх школи чи коледжу.
Цього року найвищі оцінки (оцінка 7 або оцінка As та вище) отримали 28,9% випускників, що є більше ніж у минулому році, коли таких було 26,2%.
Дещо менші оцінки, тобто не нижче оцінки 4 чи оцінки С, отримали 77,1% випускників у той час, як минулого року таких було 76,3%.
За звичай С не є достатнім для проходження в університети, але є достатнім для отримання подальшої освіти у вельми шанованих середніх навчальних закладах, після яких є набагато кращі шанси пройти в університети.
Після того, як кілька днів тому було оприлюднено результати оцінювання рівнів А (A Levels), тобто які дають можливість прямого проходження в університети, при умові набору необхідної кількості оцінок А та В, кілька британських університетів усвідомили, що кількість абітурієнтів виявилась більшою ніж кількість доступних місць і почали пропонувати навіть по 10 тисяч фунтів аби абітурієнти або подали заяви у інші університети, де є місця або відклали вступ на наступний рік.
Разом з цим, аналітики галузі освіти закликають посилити контроль та підвищити стандарти оцінюванням, бо в іншому випадку це призведе до того, що дуже незабаром диплом університету буде вартий те саме, що сертифікат про середню освіту.
Проте, реґулятори сфери освіти кажуть, що даний процес оцінювання був цілковито справедливий і що учні повністю заслуговують ті результати, які вони отримали.