Це запевнення зробили в уряді після нагальної наради, де розглядалися заходи здолання кризи раптового зростання цін на енерґоносії.
Секретар бізнесу центрального уряду, пан Квазі Квартен (Kwasi Kwarteng, на фото вище), після наради офіційно заявив, що ми не залишимось без енерґоносіїв і що у жовтні Офджем не буде ще раз підвищувати горішньої межі цін на енерґоносії для населення.
Пан Квартен також повідомив, що наступний перегляд горішньої межі цін на енерґоносії для населення Офджемом відбудеться в лютому 2022.
Це означає, що після жовтневого, 12-відсоткового зростання цін на енерґоресурси, нам також варто очікувати подальше зростання цих цін від лютого і Бог знає на скільки відсотків.
Головними причинами такого раптового зростання цін називають насамперед різке зростання ґлобальних цін на ґаз і також те становище, у якому СК опинилося "завдяки" Брекзитові.
Країни Європейської Унії, як єдиний великий та значно потужний ринок, мають дуже вагомий вплив на виторговування максимально вигідних для себе цін на енерґоресурси.
Після того, як СК вже більше не є частиною цього ринку, йому набагато важче вторгувати собі сприятливі ціни і саме тому, на даний час оптові чи закупівельні ціни на ґаз для СК є десь у три рази вищими ніж для більшості країн ЄУ, що у свою чергу спричинює окремі енерґетичні компанії "йти під воду", тобто банкрутувати.
Це також означає, що в результаті банкрутства менших компаній у СК може залишитись тільки шість найбільших компаній, які матимуть вельми значну монополію, що у свою чергу приведе до зростання роздрібних цін для компаній та для населення до максимально дозволених.
На додаток до цього, зростання цін на ґаз викликає також ланцюжкову реакцію, яка вже спричинює прикрощі харчовій промисловості та зокрема виробникам м'яса, через все більшу нестачу вуглекислого ґазу, який використовують для душіння тварин перед їх забоєм і також для утримування м'яса свіжим під час зберігання та транспортування.
Це означає, що ми стоїмо на порозі ще більшого зростання цін на харчі, бо до проблем з нестачею водіїв та з нестачею сезонних працівників, тепер додається ще проблема з енерґоносіями.