Це означає, що ми стоїмо на порозі ще більшого зростання цін на вельми довгий перелік харчових продуктів.
У вівторок ввечері у центральному уряді повідомили, що змогли домовитись з американською компанією, CF Industries, яка є головною постачальницею вуглекислого ґазу (діоксиду вуглецю - СО2) у СК, аби вона відновила виробництво ґазу в обмін на набагато збільшені тарифи на цей ґаз для клієнтів компанії, тобто для виробників продуктів споживання.
Кілька днів тому CF Industries була призупинила виробництво діоксиду вуглецю через значне зростання цін на природній ґаз, що у свою чергу загнало багатьох британських виробників свіжих харчових продуктів у кризу зберігання та транспортування їжі.
Британські фермери, виробники продуктів та супермаркети тоді відразу застерегли про загрозу дуже значної нестачі свіжих продуктів у крамницях, якщо проблему не вдасться вирішити у лічені дні.
За словами британського часопису Таймс міністри також були вельми занепокоєні ймовірністю зупинки шести атомних реакторів, у яких для охолодження також використовується СО2.
У вівторок ввечері, після нагальної наради, уряд погодився, що виплатить CF Industries біля 50 мільйонів фунтів аби вона відновила виробництво СО2.
В уряді також сказали, що ціна за тонну СО2 для британських компаній тепер зростає від чинних 200 фунтів до 1000, тобто на цілих 500%.
Ні у центральному уряді, ні у БіБіСі, жодним чином не згадують Брекзит, як один з головних чинників кризи, яка виникла у Британії з цінами на природній ґаз, а натомість кажуть, що це ґлобальна проблема, яка також зачіпає європейські країни.
Проте, у європейських країнах, де ціна на природній ґаз у три рази нижча від тієї, що у Британії, це тільки проблема, а у Британії це вже неабияка криза.