Даний рух став можливим після того, як СК вийшло з Європейської Унії, де редагування ґенів заборонене, як небезпечне і де ґенна індустрія дуже ретельно обстежується та має вельми значні обмеження щодо застосування ґенної інженерії взагалі.
Розслаблення правил наразі стосується тільки Анґлії.
Щодо інших країн СК, то у них ще таких рішень прийнято не було, але очікується, що вони згодом підуть за прикладом Анґлії.
Оголошення про послаблення правил означає, що у найближчому майбутньому анґлійські фермери зможуть вирощувати ґенетично редаговані культури.
За словами міністрів, правила, які було послаблено стосуються саме редагування ґенів, а не їх модифікації.
Проте, за словами окремих фахівців, редагування ґенів та їх модифікування не завжди легко відрізнити і ці вчені також зазначають, що якщо дозволити редагування ґенів рослин, то редагування ґенів тварин тоді стає дуже важко відстежувати та контролювати.
У Європейській Унії взагалі вважають, що редагування ґенів та їх модифікування це одне й те ж.
У спілці британських фермерів (National Farmers Union, скор.: NFU) кажуть, що харчі з редагованими ґенами можуть з'явитись на полицях наших супермаркетів вже упродовж наступних 5 років.
Ця новина також означає, що британським фермерам від тепер буде навіть ще важче продавати свої харчі у країни ЄУ, які до Брекзиту були найважливішими ринками споживання їх продукції.
Мовники уельского уряду, відразу після оприлюднення цієї інформації, повідомили, що у найближчому майбутньому не мають жодних планів змінювати будь-що у законодавстві ґенної інженерії, незалежно від того, чи це редагування ґенів, чи це їх модифікування.
Читайте більше про ґенетичну інженерію у:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Wikipedia : Генетична_інженерія.