У цій схемі, яка має назву
каботаж (cabotage), будь-яка вантажівка, в межах європейського ринку, для прикладу, везе товар з Франкфурта до Парижу, де розвантажується і відразу завантажується і везе вже інший товар до Манчестера, де скидає цей товар і відразу бере інший товар і везе в Лондон, після чого з Лондона везе ще інший товар до Бірмінґема чи Оксфорду, чи іншого міста, і потім назад до Парижу і так далі.
Це означає, що вантажівка практично ніколи не їздить порожньою, тобто її використання є майже стовідсотковим.
Важливим тут є також і те, що при такому високоефективному використанні транспорту, Вам потрібна значно менша кількість вантажівок для руху тієї ж самої кількості товарів.
Коли чинний британський уряд здійснив радикальний Брекзит, Британія залишила єдиний європейський ринок, тобто вона фактично відрізала себе від схеми каботаж, що у свою чергу означає, що Британії раптово стало потрібно десь у двічі більше вантажівок на дорогах, ніж їх було потрібно раніше.
Нестача вантажівок на дорогах, головним чином через нестачу водіїв, не стала відчутною відразу від початку року через те, що компанії мали вельми значні запаси товарів, які вони накопичили в кінці минулого року через побоювання здійснення урядом безугодного Брекзиту.
Коли ці запаси закінчились, то через нестачі водіїв почали виникати значні нестачі товарів у крамницях та почали висихати помпи заправок.
Через невпинні лобіювання різних перевізних компаній, їх асоціацій та федерацій, в п'ятницю, 15 жовтня, стало відомо, що уряд все ж таки пішов на поступки і послабив правила каботаж.
Дані послаблення мають вступити в силу до грудня цього року, але, як вже звично для цього уряду, точної дати ще не було названо.
Згідно з цими послабленнями, іноземні водії мають право здійснювати необмежену кількість завантажень та відвантажень на території СК упродовж 14 днів від часу в'їзду в країну.
Ця новина викликала дуже неґативну реакцію серед перевізників, які побоюються, що їх дешевші європейські конкуренти відберуть у них багато бізнесу.
В уряді також повідомили що ці зміни є тимчасовими, але ніяк не підтвердили, коли саме припиниться дія цих послаблень.