Чинна домашня секретарка СК, пані Приті Патель, мала прибути до Калé в неділю, 28 листопада, але запрошення французького уряду було раптово відкликане.
Причиною відкликання запрошення став лист від чинного британського прем'єра, пана Бóриса Джонсона, чинному французькому президентові, панові Макрону, якого пан Джонсон спочатку оприлюднив на своїй сторінці у соцмережі Твітер, а потім відправив поштою, що у дипломатичній сфері є надзвичайно принизливим вчинком.
Також, у цьому листі пан Джонсон серед іншого закликав уряд Франції погодитись на спільне патрулювання французького узбережжя, не тільки французькими, але й також і британськими прикордонниками.
Додатково, у листі пан Джонсон також закликав Францію приймати назад до себе всіх тих міґрантів, які відпливають від її берегів до СК.
У відповідь на це, президент Макрон пояснив, що коли СК залишало Європейську Унію, то головними арґументами брекзитерів та самого пана Джонсона, серед іншого, було й те, що Брекзит принесе Британії повний суверенітет, бо ніби до Брекзиту вона цього суверенітету не мала.
І саме тому, за президентовими словами, пан Джонсон має добре усвідомлювати, що Франція, так само як СК, має мати право на власний суверенітет, який передбачає також і охорону власних кордонів.
На даний час команди Франції та СК нижчого рівня все ж таки продовжують намагатись вирішити проблему з міґрантами у протоці.
А тим часом, від початку цього року протоку перетнуло вже понад 25 тисяч міґрантів.
Попри чисельні заяви брекзитерів про те, що вихід СК з ЄУ значно знизить рівень міґрантів, які перепливають через протоку, бо Британія "візьме назад повний контроль над своїми кордонами", кількість міґрантів навпаки зростає та все більшими темпами.
Додаткового до цього, Брекзит зробив ситуацію з цими міґрантами набагато гіршою також і через те, що вийшовши з ЄУ Британія автоматично вийшла й з Дублінської конвенції, згідно з якою країни ЄУ приймають до себе міґрантів з інших країн ЄУ.
Відтак, у минулі роки, Британія могла щорічно відряджати до різних країн ЄУ десь по 2 чи 3 тисячі міґрантів, яким було відмовлено у статусі біженців у СК.
Проте, в цьому році Британія наразі змогла відправити до інших країн ЄУ тільки 7 міґрантів.