Після того, як міґрантів, що прибувають до СК на надувних човнах, рятують прикордонники, їх спочатку завозять у прикордонні пункти реєстрації азюлянтів, де їх реєструють та оформляють всі потрібні документи, і потім розпорошують у різні готелі по всій країні.
Азюлянтів все більше оселяють у готелях через те, що уряд ніколи не був готовий до все більшого притоку міґрантів і відтак просто неспроможний знайти відповідне цивілізоване житло для цих людей.
Пані Патель також зізналася, що навіть через місяць після оселення азюлянтів у готелі, уряд все одно неспроможний знайти для них інше дешевше для нього житло.
Це означає, що азюлянти можуть мешкати там за урядові гроші упродовж кількох місяців, якщо не років.
Секретарка запевнила депутатів в тім, що її відділ, тобто Home Office, дуже наполегливо працює над тим, аби знайти азюлянтам постійні помешкання. Щоправда, вона не сказала, чи уряд у цьому питанні вже чогось досяг.
За словами БіБіСі, на даний час у готелях СК постійно мешкають щонайменше 25 тисяч азюлянтів, котрі прибули до СК на човнах, перепливши протоку між Францією та СК, та ще 12 тисяч афганських біженців, яких було врятовано, коли британське військо залишало Афґаністан.
Кількість всіх афґанських біженців, котрих були привезли до СК, становила 16 тисяч.
Для 4 тисяч вже вдалося відшукати постійне житло, яке коштує урядові значно дешевше ніж утримання у готелях і до того ж фінансується не прямо з кишені уряду, а натомість місцевими радами, тобто додатково з комунальних податків, які ми сплачуємо нашим місцевим радам, відомих як Council Tax.