Пан Джонсон, під час свого виступу перед прихильниками Торі, на конференції у місті Blackpool, в суботу ввечері, зокрема сказав: "
Я знаю, що інстинктом людей цієї країни, так само, як і українців, є завжди обирати волю.
Я можу дати Вам кілька вельми видатних недавніх прикладів.
Коли британські люди голосували за Брекзит у таких великих, великих числах, я не вірю, що це було тому, що вони були ненависниками іноземців.
Це тому, що вони хотіли мати волю робити речі по-іншому і також аби ця країна отримала змогу сама собою керувати.".
Пана Джонсона тоді так несло, що він також прирівняв бажання британців вакцинуватись від коронавірусу з тим, що "вони хотіли продовжувати свої нормальні справи і їм набридло аби їм казали, що робити і як жити такі люди, як я".
Щодо "у великих, великих числах", то аби поправити чергову брехню прем'єра, варто зазначити, що за вихід тоді були проголосували 51,9% від 72% британських виборців, котрі брали участь у голосуванні. А якщо порівняти це зі всім тодішнім населенням СК (десь 65 млн.), то 17,4 мільйони, які голосували за вихід, це тільки трохи більше чвертки.
Відразу після цього виступу вибухнула значна критика з боку практично всіх політичних партій СК і також викликала неабияку реакцію та критику з боку багатьох провідних політиків ЄУ.
Справа в тім, що прирівнювання Брекзиту до боротьби українців проти руского поневолення фактично вказує на те, що ЄУ ніби вже атакує Британію і хоче знищити британську націю і навіть попри те, що ЄУ взагалі немає війська.
Колишній президент Євроради, пан Дональд Туск, назвав виступ британського прем'єра дуже образливим.
Член Палати Лордів, консерватор, як і Джонсон, Лорд Барвел, сказав, що прирівнювання голосування на референдумі з ризиком смерті і киданням себе під кулі та бомби і саме задля того, аби якраз і стати частиною ЄУ, є абсолютною дурницею.
Чинний лідер британських ліберал-демократів, Сер Ед Дейві, назвав джонсонове плетіння "зневагою" до людей України.
Згодом, пан Туск на своїй сторінці у мережі Твитер написав: "Борисе, ваші слова плюгавлять українців, британців та здоровий глузд".
Колишній бельґійський прем'єр та пізніше відповідальний за справи Брекзиту у Європарламенті, пан Guy Verhofstadt, назвав виступ Джонсона "божевільним".
Член Палати Громад, також Торі, пан Тобіас Елвуд (Tobias Ellwood), який займає посаду голови парламентського комітету з питань оборони, на своїй сторінці у Твитері написав: "Порівнювання боротьби українців проти тиранії Путіна з голосуванням британців на референдумі руйнує нашу державну мудрість, яку ми мали б постійно демонструвати.".
Сер Дейві написав: "Прирівнювання референдуму до втікання жінок та дітей від бомбів є зневагою до кожного українця та кожної українки. Це вже, як Базиль Фолті (Basil Fawlty).