Варто зазначити, що про недовіру голосували тільки члени парламенту від консервативної партії. Тільки вони мають змогу збутися свого лідера. Члени жодних інших партій у Палаті Громад не приймали участі в голосуванні.
За підтримку прем'єра проголосували 211 депутатів. Проти, тобто за недовіру йому, проголосували 148.
Число 148 є багато гіршим ніж навіть очікували політолоґи та журналісти і також надзвичайно поганим показником для самого пана Джонсона та є історично найвищим у подібних голосуваннях.
У відсотковому відношенні, голосування показало, що пан Джонсон має на даний час підтримку тільки 58% депутатів своєї партії. Проти нього виступають 41% консерваторів.
Цей показник підтримки є навіть нижчим за ту, яку мала пані Теріза Мей, коли назад у 2018 році було подібне голосування про висловлення їй недовіри партії. Тоді пані Мей мала підтримку 63%, тобто на 5% вищу ніж її зараз має пан Джонсон і все одно, через пів року вона була пішла зі своєї посади.
Проте аналітики сходяться на думці, що пан Джонсон самостійно у відставку ніколи не піде.
Наразі подальші кроки пана Джонсона не відомі.
Він може зробити перестановку уряду, аби спробувати повернути у свій бік більше колеґ.
Якщо на нього буде посилюватись тиск з боку самих Торі, то він може навіть оголосити нові позачергові парламентські вибори і тим самим дати самим британцям право вирішувати, хочуть вони бачити його, як їх прем'єр-міністра, чи ні.