Сторджин хоче референдуму наступного року
go home

29.06.2022 - 07:49

Середа, 29 червня 2022 - 07:49

Сторджин хоче референдуму наступного року

Сторджин хоче референдуму наступного року
Поширити у:  f     t    Whatsapp

Чинна перша міністерка Шотландії, пані Никола Сторджин, оприлюднила подальший шлях до здобуття Шотландією незалежності від решти Сполученого Королівства.
Пані Сторджин повідомила, що відправила листа чинному прем'єрові СК, панові Джонсону, в якому вона звертається з проханням про те, що її уряд хоче провести другий референдум про незалежність Шотландії 19 жовтня 2023 року, якщо він отримає на це офіційний дозвіл від центрального уряду.

Пані Сторджин знову наголосила про своє бажання вивести Шотландію зі складу СК та долучити її знову до Європейської Унії.

Проте, упродовж кількох останніх років, попередня центральна прем'єрка, пані Теріза Мей (консерваторка) та чинний прем'єр Джонсон (консерватор), постійно наголошували на тім, що вони ніяк не дозволять Шотландії проводити найближчими роками ще один референдум про незалежність Шотландії.

Пані Сторджин у своїй промові в Голируді (будинок парламенту Шотландії) у вівторок сказала, що хоче провести референдум на абсолютно законній основі, тобто з дозволом на це центрального уряду СК.

Разом з тим, вона також сказала, що якщо центральний уряд вперто не даватиме добро на проведення цього референдуму, то вона буде задіювати інші шляхи для досягнення своєї мети. Проте пані Сторджин не надала деталей про те, якими сами будуть ці шляхи.

У відповідь на цього листа, в центральному уряді СК заявили, що "ретельно вивчатимуть його зміст" і також сказали, що чинна офіційна позиція уряду залишається такою, що "зараз не час для ще одного референдуму", і знову наголосили на тім, що конституційне право на надання дозволу для проведення референдуму у Шотландії залишається за центральним урядом СК.

Пані Сторджин сказала, що головний правовий офіцер Шотландії, Лорд Адвокат, у вівторок направив справу до Верховного суду СК.

Після цього президент Верховного суду буде вирішувати, коли має слухатись справа законності цього референдуму.

Пані Сторджин сказала, що якщо Верховний суд вирішить, що Голируд не має законного права на проведення референдуму без дозволу Вестмінстера, то на наступних виборах до центрального британського парламенту, її партія, SNP, йтиме з тільки одним єдиним мандатом - про незалежність Шотландії і відтак, за її словами, ті вибори стануть де-факто референдумом за незалежність Шотландії від СК.

Проте, якщо Верховний суд таки вирішить справу на користь Шотландії, то уряд пані Сторджин дуже швидко просуне в Голируді Законопроєкт про Референдум, тобто всі деталі про його проведення, які вже було оприлюднено також у вівторок, 28 червня.


Інше за нині:Читайте ще:

Верховний Суд СК вирішив по шотландському референдумі Верховний Суд СК вирішив по шотландському референдумі23.11.2022
Шотландія не врізатиме свої податки Шотландія не врізатиме свої податки24.09.2022
Новою британською прем'єркою обрано Лиз Трас Новою британською прем'єркою обрано Лиз Трас5.09.2022
У Шотландській столиці страйк комунальників У Шотландській столиці страйк комунальників23.08.2022
Уряд Джонсона пішов на розвал Уряд Джонсона пішов на розвал5.07.2022
Шотландський парламент проголосував за другий референдум Шотландський парламент проголосував за другий референдум
ШОТЛАНДЦІ ЙДУТЬ НА ДРУГИЙ РЕФЕРЕНДУМ ШОТЛАНДЦІ ЙДУТЬ НА ДРУГИЙ РЕФЕРЕНДУМ
Плайд Кумру обіцяє референдум за незалежність Плайд Кумру обіцяє референдум за незалежність7.04.2021
Другий шотландський референдум може відбутись вже восени 2018 Другий шотландський референдум може відбутись вже восени 2018
Никола Сторджин подала офіційне прохання про референдум у Шотландії Никола Сторджин подала офіційне прохання про референдум у Шотландії

Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju
 go home