Особи, котрі валом заробляють понад 125 тисяч фунтів на рік, платитимуть 45% податку на все те, що перевищує 125 тисяч. Зараз цей поріг становить 150 тисяч фунтів.
Компанії, що продають нам енерґоресурси, від квітня платитимуть додатковий податок на надвисокі прибутки (windfall tax) у розмірі 35%.
Канцлер оголосив, що від квітня 2025 року електроавто більше не будуть у переліку виключених від акцизних зборів (Vehicle Excise Duty) та податків на авто (Vehicle Tax), тобто за них вже буде потрібно також сплачувати акцизи, як на всі інші типи автомобілів і також буде потрібно сплачувати податки, але їх суму ще не було оприлюднено.
Витрати на оборону країни залишаються без змін і щорічно складатимуть 2% від ВВП.
Пан Гант пообіцяв, що витрати на національну службу здоров'я (NHS) у наступні два роки зростатимуть на 3,3 мільярди фунтів щороку.
Канцлер обіцяє, що надходження у бюджет Шотландії мають зрости на 1,5 мільярдів фунтів, у бюджет Уельсу на 31,2 мільярди фунтів, у бюджет П. Ірландії на 650 мільйонів щороку упродовж кількох наступних років.
Ґарантію на горішній поріг цін на енерґоносії для населення продовжено від квітня ще на 12 місяців, тобто до квітня 2024 року. Але від квітня цей поріг буде дещо збільшено таким чином, що середнє британське ґаздівство щорічно платитиме за енерґоносії загалом приблизно три тисячі фунтів, тобто від квітня ми за енерґоносії будемо платити на 500 фунтів на більше ніж платимо зараз.
Ґаздівства, котрі отримують державну соціальну допомогу, у наступному фінансовому році отримають загалом 900 фунтів додаткової державної допомоги аби частково погасити стрімке зростання цін на енерґоносії.
Мінімальна зарплата у СК для тих, кому вже 23 та більше, від квітня зростає від чинних £9,50 до £10,42 за кожну годину роботи. Тобто це є зростанням на 9,7%.
Ті, кому від 21 до 22 років включно будуть отримувати мінімум £10,18 за годину.
Ті, кому від 18 до 20 включно будуть отримувати £7,49.
Ті, кому від 16 до 17 включно будуть отримувати £5,28.
Ті, що на стажуванні, отримуватимуть також £5,28.
Канцлер підтвердив, що соціальні виплати населенню від початку квітня зростуть відповідно до рівня вересневої інфляції, тобто на 10,1%. Це також стосується й державної пенсії.
Також підтверджено, що уряд зберігатиме 7-відсотковий поріг на ціну оренди соціального житла.
Тут йдеться саме про соціальне житло, тобто те, яке люди орендують прямо від місцевих рад, а не те, яке орендують від приватних орендарів.
Комунальний податок від квітня зростає ще на 5%. Це означає, що від квітня ті, що мешкають в зоні D платитимуть в середньому на 250 фунтів на рік більше ніж зараз.
Чим подальша літера, тим вища ставка комунального податку.
Перевірити у якій смузі комунального податку Ви мешкаєте, можна на сайті уряду СК, за посиланням:
gov.uk/council-tax-bands
Майже все передбачене раніше, вельми різке, зростання податків канцлер відтягнув до другої половини 2024 року, тобто відразу після того, коли мають відбутися чергові парламентські вибори. Таким чином канцлер сподівається, що це допоможе консерваторам знову виграти парламентські вибори і залишитися при владі на ще 5 років.
Згідно з нинішнім проґнозом державного Бюро Бюджетної Відповідальності (OBR), упродовж наступних двох років стандарти життя британців впадуть на цілих 7% і таким чином рівень нашого життя має відсунутись назад десь до рівня, який ми мали ще у 2013 році.
OBR також нарікає, що упродовж наступних двох років ціни на житло у СК мають впасти на 9% і також проґнозує, що у 2023 році ВВП СК, тобто гроші, які заробляє країна, зменшаться на цілих 1,4%.
Багато економістів називають СК першою у світовій історії країною, яка обравши жорсткий Брекзит, сама наклала на себе жорстокі економічні санкції, бо за словами
колишнього члена монетарного комітету Банку Анґлії, пана Michael Saunders, саме Брекзит є одним з головних чинників такого стрімкого зростання цін, яке СК переживає зараз і яке є вищим ніж у інших економічно розвинених країнах, і також саме Брекзит є головним чинником падіння британської економіки.