Висновок суду має вельми критичний характер, у якому суд також зазначає, що ця схема суперечить чинній Угоді Брекзитного Відчуження (Brexit Withdrawal Agreement).
Головним порушенням у цій схемі є той факт, що ті громадяни країн ЄУ та члени їх сім'ї, котрі не зареєструвались вчасно, можуть дуже легко втратити право на помешкання у СК і відтак опинитись поза законом, ставши фактично нелеґальними міґрантами.
У домашньому бюро (Home Office) після рішення суду сказали, що вони розглядають можливість подання апеляції.
Згідно з останньою статистикою, на даний час, за цією схемою мають статус передпоселенців або тимчасових поселенців (pre-settled status) принаймні 2,7 мільйони європейців.
Коли цю схему було запущено у тестовому режимі, у 2018 році, тоді у тій тестовій версії були зареєструвались на статус поселенців понад 200 тисяч осіб.
Проте, після того, коли схема перейшла з тестового режиму у постійний, ці самі особи мали зареєструватись у ній повторно.
Якщо вони цього не зроблять до кінця серпня 2023 року, то втратять статус поселенців та передпоселенців і відтак фактично стануть нелеґальними міґрантами.
Орґанізація відстежування дотримання державою прав громадян ЄУ у СК - The Independent Monitoring Authority, яка виступає покликанцем у цій справі проти Внутрішніх Справ, стверджує, що британський уряд порушив свої офіційні та правові обіцянки, які він давав Європейській Унії у сфері захисту прав її громадян.
Саме тому, якщо Ви реєструвались на обидва статуси, коли схема працювала ще у тестовому режимі, то ще маєте час пройти процес реєстрації ще раз, аби уникнути зайвого волічіння у британських судах, на що може піти багато років, енерґії та грошей.