На головну

01.08.2015 - 05:19

Хвороба ясенів спричинює їх масове вимирання

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????Власники англійських та уельських лісових та земельних угідь готуються до свого майбутнього, у якому вже не буде ясенів. Принаймні так стверджує Лісовий Траст (Woodland Trust).

За даними цього лісового довірчого товариства епідемія відмирання ясенів поширюється швидкими темпами. У трасті звертаються до власників лісових та земельних угідь з закликом планувати вирощування інших видів дерев, котрі стануть зміною ясенам.

Траст нещодавно запустив проект, котрий пропонує землевласникам тисячну субсидію, котра включає 45 різних, притаманних Британії, порід дерев для посадки там, де росли ясени.

Найбільше даний проект зосереджується на найвразливіших для ясенів графствах Норфолк, Саффолк, Кент, Східне Сасекс та графство Норзамберленд.

Траст компілює та використовує свої дані для реєстрації 280 мільйонів дерев на всій території Англії та Уельсу для оцінки ризику потенційного впливу різних хвороб дерев, включаючи хворобу "відмирання ясена".

За даними трасту, поза межами лісових угідь на території Англії було виявлено 12 мільйонів додаткових насаджень ясенів.

Відмирання ясенів викликається грибком Hymenoscyphus fraxineus (раніше Chalara fraxinea). Симптоми включають втрату листя і відмирання корони дерева. Вперше у Європі на це було звернено увагу в 1992 році. Цей грибок вперше з'явився у Великій Британії у графстві Бакінгемшиа, в лютому 2012 року.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-33744042

Подібні статті: