На головну

13.08.2015 - 22:34

У Британії знижується кількість випускників відмінників

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
У цьому році пропорція випускників середніх шкіл та коледжів, котрі отримали відмінні результати (А або А*) дещо нижча ніж минулого року, але попри це в цьому році число тих, що були прийняті на навчання в університети, вийшло на рекордний рівень.

У Великій Британії, якість отриманої середньої освіти оцінюється літерами англійського алфавіту, починаючи від А (ей) - найвищої та закінчуючи G (джі) - найнижчою. Також до кожної літери часом додають * (стар - зірка), що означає, що А* (ей стар) є найвищою оцінкою, яку ви можете отримати з того чи іншого предмету. Ці оцінки отримують упродовж останніх двох років школи, чи коледжу, котрі часто називають А Levels (ей левелз). Кожна з цих оцінок, залежно від предмету, має певну кількість балів, котрі вказані не папері, який вам дають разом з результатами екзаменів чи тестів.

Жодних вступних екзаменів в університетах нема, а замість того кожного року, кожний університет, для кожного курсу встановлює свої власні мінімальні вимоги для вступу, у секції Entry Requirements на сайті даного курсу університету.
Для прикладу, в цьому році Кембриджський університет для курсу Комп'ютерні Науки з Математикою (Computer Science with Mathematics) кладе мінімальні вимоги, як А* А* А, з мінімальною кількістю балів 776. Це означає, що вам необхідно мати дві оцінки А* (ей стар) та одну А (ей) з будь-яких предметів. Часом також вказують, що вам обов'язково необхідно мати А* з якогось певного предмету.

Ось посилання на вступні вимоги на цей курс: http://www.undergraduate.study.cam.ac.uk/courses/computer-science

Проте, загалом найкращими результатами вважаються найвищі оцінки з математики, англійської та науки (Maths, English, Scinece).

В цьому році у Британії А* та А отримало 25,9% випускників, що є на 0,1% менше ніж у минулому році.

Служба, через яку всі британці вступають в університети, UCAS (юкас), каже, що в цьому році вже було підтверджено 409 тисяч місць, що є на 3% більше ніж у минулому році. Юкас також каже, що число 18-річних вступників збільшилось на 5%, а число старших вступників навпаки дещо зменшилось.

Міністр з Університетів, Джоу Джонсон, каже, що це дуже добра новина.

Сьогодні дуже важливий день для випускників шкіл та для тих, що подали заяви в університети, бо вони отримують результати, з яких бачать чи приймають їх до університетів та інших закладів, чи ні.

Загальний рівень прохідності в університети в цьому році дорівнює 98,1%, а пропорція тих, що отримали А* залишається на тому ж самому рівні - 8,2%.

Зростає також гендерна відмінність. Серед вступників у ВНЗ в цьому році жінок на 27 тисяч більше ніж чоловіків.

Також, в цьому році зросло число вступників з інших країн ЄС, які платять за навчання в університетах ті ж самі суми, що й громадяни Британії. Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/education-33886031