На головну

15.08.2015 - 14:43

7 Найкращих британських садів згідно Таймс

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Огляд садів кореспондента Таймс, Стівена Ендертона, поширюється від романтичних руїн до чарівних та дивовижних античних лісів Національного Трасту.


1. Bodnant, Conwy - Уельс
Захоплюючий сад, що за останні десять років зазнав масивної реконструкції своєї похилої флори, сьогодні знову заяскравів. На його широких терасах едуардської епохи, звідки добре видно Сноудонію, розташовані могутні кедри, трояндові сади, та звисаючі перголи, котрі скапують з гліцинії та чітко обстрижених живоплотів. Далі нижче у Делл купаються рододендрони, а камелії та маґнолії, папороті та лілії частково сховані за чарівно мирним мавзолеєм. Відомий у світі, дивовижний хвилястий рокитниковий тунель виглядає просто, мов десерт після всього, чим тут налюбуєшся.
Сад відчинений: чт-вт 10-17, сер 10-20.
Квитки для дорослих £10.50, для дітей £5.25


2. Anglesey Abbey, графство Кембриджшиа
Це сад окремих експонатів. Трав'янисті кордони, масив чарівних жоржини, колосальний та спеціалізований показ пролісків та один з найкращих зимових садів Британії. Де ще ви можете знайти маленькі, виключно березові ліски. Дендарій та гладкі зелені газони приведуть вас до надводних доріжок, де видно найкрасивіші струмочки. Також є водяний млин, який ще досі працює, як тоді, коли був збудований.
Відчинений: щоденно 10-17:30.
Квитки: дорослі - £7.10, дитячі - £3.75


3. Wallington Hall, графство Northumberland
Дуже приємне місце. Сиве, просторе та холодне. Точнісінько таке, яким його створила сім'я Trevelyan. Садові гаї розташовані в середині між лісовими галявинами. Багато ставків, навколо яких ростуть старовинні модрини та ялини Дуґласа. Крізь розпорошені рододендрони, листки у окремих з них довжиною у пів метра. Після них починається, обнесений стіною, канаво-подібний сад. На горі делікатні альтанки з великою кількістю фуксій та герань. У долині сучасний сад з надто дзюркотливим струмочком.
Відчинений щоденно від 10 до темряви.
Квитки: дорослі - £11.40, дитячі £5.70


4. Biddulph Grange, графство Staffordshire
Яка надзвичайна фантазія вікторіанської епохи (поч. 20 ст.) та один з реставраційних тріумфів Національного Трасту. Різні частини світу представлені різними насадженнями та архітектурою. Шотландія представлена скелями та соснами. Єгипет представлений величезною зеленою пірамідою акуратно обстрижених дерев. Китай представлений повною ставними кленами, ставком з коропами, на червоно полакованими сходами та скляними плитами. Також є втоплений жоржиновий сад та алея з "мавпячих головоломок".
Відчинений щоденно від 11 до 17:30.
Квитки: дорослі - £8.10, дитячі £4.05


5. Замок Drogo, графство Devon
Edwin Lutyens безсумнівно був одним з найвидатніших архітекторів та садових дизайнерів. Дроґо є замком 20 сторіччя та є одним з найвеличніших та драматичніших проектів. Замок форми вершини пагорба, який частково обійнятий густим лісом. Біля замку картатий формальний партер з троянд та альтанок і звивисто висаджена алея дерев. Східна стежка лісових кущів веде до великих кілець з зеленої травички, які обгорнені високими кущами, що виглядає дуже драматично. Ніхто не має пропустити нагоди побачити сад Лютиєнса з його хатинкою.
Відчинений щоденно: від 9:30 до 17:30.
Квитки: дорослі - £5.50, дитячі - £3


6. Croome Park, графство Worcestershire
Дивовижний парк з виглядами на Пагорби герцога Ковентрі, Малверна. Національний Траст у даний час втілює величезний проект з реставрації парку Крум зі сподіванням, що цей проект стане святом успіху у відновленні парків у 21 сторіччі.
Відчинений від 10 до 17:30.
Квитки: дорослі - £6.80, дитячі £3.40


7. Dunham Massey, графство Cheshire
Вам варто заощадитись часом аби добре оглянути парк з великою кількістю оленів, який веде до багатоколірного саду. Прогулянка під височезними деревами крізь папороті та повз колекцію маленьких кленів заведе вас у головний сад, де газони розділені глибокими шарами чагарників та багаторічних рослин, де в кінці прогулянки, через озерце, ви побачите й сам будинок. Не промайніть моховий сад, який було створено на місці старого тенісного корту.
Відчинений щоденно від 11 до 17:30.
Квитки: дорослі - £7.50, дитячі £3.70


джерело: http://www.thetimes.co.uk/

Подібні статті: