На головну

17.08.2015 - 01:36

Майбутнє БіБіСі має вирішуватись людьми, а не політиками

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Голова довірчого товариства БіБіСі (BBC Trust), Rona Fairhead, застерегла політиків аби ті відчепились від БіБіСі та закликала до того, аби громадськість мала більше слово у визначенні майбутньої долі корпорації.

Рона Феагед, яка стала головою керівного органу БіБіСі у жовтні минулого року, каже, що майбутнє БіБіСі, на яку зростає тиск від британського уряду та приватних конкурентів, має вирішуватись "фактами", а не "чиїмись приватними інтересами".

Панночка Феагед також каже, що БіБіСі має бути надано додаткові ресурси для покращення роботи свого онлайн програвача, iPlayer.

У своїй критичній статті у газеті Індепендент, вона пише, що члени Палати Громад намагаються втручатись у справи БіБіСі і каже, що "в останні роки зростає тенденція парламентських комітетів все частіше викликати на килим директорів БіБіСі задля пояснення своїх редакторських рішень".

Коментарі п. Феагед радше виглядають, як стратегічна відповідь на зростаючий тиск на корпорацію, який почався від останніх парламентських виборів. Секретар з Культури, Джон Уиттиндейл, презентував так званий Зелений Папір БіБіСі, у якому буде цілковито переглянуто фінансування та майбутні масштаби корпорації. Багато комерційних медіа компаній проводять кампанії за зменшення масштабів БіБіСі та кладуть під сумнів її конкурентну спроможність і те, чи платники ліцензій справді отримують ту якість, за яку платять.

Секретар з Юстиції, Майкл Ґоув, цими вихідними запропонував скасувати кримінальні переслідування за несплату ліцензій БіБіСі. На даний час вартість ліцензії для домогосподарства складає приблизно 12 фунтів щомісяця і, якщо ви відмовитесь платити, вас можуть кинути за ґрати.

Минулого місяця стало відомо про таємні перемовини між канцлером Озборном та представниками БіБіСі, результатом яких стало те, що БіБіСі взяло на себе зобов'язання за власний рахунок покривати ліцензії тих, кому за 75, що коштуватиме БіБіСі 750 мільйонів фунтів щорічно. Питання тут виникає про те, кому насправді служить БіБіСі, бо якщо БіБіСі направду спрямована на служіння громадськості, тоді чому перемовини мають бути таємними та вестись за плечами тієї ж громадськості?

Попри те, що БіБіСі весь час заявляє про те, що є незалежною і служить тільки "публіці", добре відомо, що ця корпорація незалежною мабуть ніколи не була. Добре відомо, що в часи Холодної Війни всі, хто хотіли потрапити на роботу у БіБіСі, проходили жорстку та ретельну перевірку зовнішньої британської розвідки МІ6 і якщо МІ6 не рекомендувала БіБіСі приймати на роботу ту чи іншу особу, то БіБіСі її ніколи не приймала.

На даний час корпорація стоїть перед необхідністю власних бюджетних скорочень через те, що багато людей намагаються шукати все вишуканіші причини ухиляння від сплати ліцензії. Раніше, ви могли ухилитись від сплати ліцензії, якщо у вашій хаті не було телевізора. Зараз, в умовах про ліцензію йдеться про те, що вам потрібно довести, що ви не маєте телевізора та й також не під'єднані до мережі Інтернет, через яку БіБіСі транслює практично всі свої телевізійні та радіо канали.

Багато аналітиків також вказують на те, що останнім часом якість продуктів корпорації значно знизилась. Подібні статті:
джерело: http://www.independent.co.uk/