На головну

22.08.2015 - 11:11

Іноземних студентів помилково нагородили мільйонами фунтів

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Мільйони фунтів британських платників податків, які були помилково виділені іноземним студентам, уряд ще досі не повернув.

Кредитів та грантів на загальну суму 2,45 мільйони фунтів було видано особам, яким вони не належаться через недбало проведені перевірки обставин студентів.

Компанія, яка займається студентськими кредитами, Student Loans Company (SLC), каже, що два роки тому, від того часу, як було виявлено проблему було повернено тільки £280 тисяч. Компанія клянеться, ☺, що поверне, як вони кажуть, "кожнісінький фунт".

Речник SLC зокрема каже: "Ми працюємо з кожною особою окремо для оцінки їх життєвих обставин і з кожним та кожною особами індивідуально узгоджуємо плани та графіки повернення грошей, але ми мусимо запевнитись, що кожний з цих планів не є надто обтяжливим для тієї чи іншої особи.".

Упродовж трьох років, починаючи від 2010 року, кредитування та надання грантів студентам іншими альтернативними компаніями, котрі не отримують державного фінансування, збільшилось від £50 мільйонів до £675 мільйонів.

До вересня 2013 року, SLC покладалась тільки на «чесне слово» студентів про те, що вони прожили на території СК принаймні три роки (що дає їм право на отримання прожиткових грантів (maintenance grant)). Сума прожиткових грантів студентів залежить від загального доходу сім´ї студента чи студентки і відповідно індивідуальні суми цих грантів дуже різні (чим більший дохід сім'ї, тим менша сума гранту). Проте, приблизно, якщо дохід сім´ї складає десь £25 тисяч на рік, то студент отримує приблизно £2 тисячі за той самий рік. Максимум можна отримати приблизно 4,5 тисячі фунтів на рік. Прожитковий грант перераховується на рахунок трьома порціями упродовж навчального року (осіння порція, зимова порція та весняна).

Пізніше, Департамент з Бізнесу, Інновацій та Кваліфікацій затримав виплату цих грантів і 23 коледжі були змушені призупинити набір нових студентів через побоювання про великі зловживання у даній системі виділення грантів.

Коли повторно переглянули 11 тисяч заяв на прожиткові гранти, то спочатку виявилось, що 992 особи надали неправдиву інформацію і виявилось, що загалом через це було переплачено 5,4 мільйони фунтів державних коштів, але потім, після ще щільнішої перевірки вже на прохання студентів, виявилось, що 1,8 мільйона фунтів, все ж таки належалась окремим студентам і в кінцевому результаті залишилось 2,45 мільйони фунтів, які були виплачені помилково студентам, котрі є громадянами 23 країн. Згідно з SLC, дуже велика кількість цих студентів є громадянами Румунії. SLC також стверджує, що закім їм вдалось відібрати назад тільки 278´427 фунтів.

SLC також каже, що 1,11 мільйони фунтів з 1,15 мільйонів, котрі було помилково виплачено також як і студентський кредит за навчання (tuition fee loan або student loan), вдалось відібрати у коледжів, яким перераховувались ці гроші.

Коли, у 2011 році, запроваджувалось додаткове кредитування для розширення розмаїття студентів у вищій освіті, тоді суми кредитування навчання було збільшено від 3´375 до 6´000 фунтів.

Все це було спрямовано на те, аби піти на користь студентам Англії, але як пізніше виявилось, заяви про фінансову підтримку від громадян країн ЄС зросли від 7 тисяч фунтів у 2011 році до 53 тисячі фунтів у 2013-у. Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-34026051