Перелік всіх новин

SNP вимагає більше повноважень

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсПерша міністр Шотландії, панночка Nicola Sturgeon, каже, що результати останніх парламентських виборів СК дали Партії Шотландських Націоналістів чіткий мандат для вимагання набагато більших повноважень для Шотландії ніж ті, що були рекомендовані комісією Смита і ті, що були вчора озвучені у Промові Королеви.

Панночка Сторджин також сказала, що драматичні зміни політичних обставин у Шотландії, котрі дали високий зліт Партії Шотландських Націоналістів на останніх парламентських виборах означають "мандат на набагато суттєвішу деволюцію (передачу повноважень з центру) ніж Лондон пропонує на даний час".

Запропоновані Вестмінстером повноваження, котрі були вчора згадані у Промові Королеви серед інших включають право Шотландії на збір 40% податків та право на 60% витрат державних коштів. Цей рівень повноважень був запропонований комісією Смита (Smith commission), котру призначив Дейвід Кемерон відразу після Шотландського референдуму у минулому році з метою вивчення можливостей подальшої передачі повноважень від Вестмінстера до Голіруду (Голіруд - будинок засідань Шотландського парламенту).

Проте, після гучної перемоги на парламентських виборах Партія Шотландських Націоналістів вважає, що шотландські виборці дали їм право вимагати у рази більше повноважень, ніж їм було обіцяно раніше.

Шотландські націоналісти додатково вимагають право на збільшення мінімального рівня зарплати на території Шотландії та збільшення цього рівня швидшими темпами. Шотландці також вимагають повного контролю над ставками національного страхування (national insurance) та право на власну політику щодо вирівнювання доходів між багатими та бідними та право на самостійне встановлення власних рівнів оподаткування підприємств. За словами впливових шотландських націоналістів вони вперто добиватимуться цих прав.

Виглядає так, що Торі (консерватори) все ж таки чимось поступляться, особливо якщо взяти до уваги той факт, що більшість у британському парламенті, яку мають Торі є дуже хиткою, а кількість шотландських націоналістів у цьому ж парламенті має неабияку вагу у формуванні опозиції. Майбутні торги по цій темі виглядають вельми цікавими. Подібні статті:
джерело: http://www.theguardian.com/politics/2015/may/27/snp-dissatisfied-with-devolution-of-powers-outlined-in-queens-speech