На головну

25.08.2015 - 15:57

Дерево отримало статус захищеного

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Наказ про збереження було видано для 200-річного дерева у місті Карнусті, на південному сході Шотландії, назва якого походить від назви цього дерева.

Мешканці міста витратили 18 років на кампанію надання дереву офіційного захисту державою.

Дев'ятиметрове дерево родини вербових виросло з крокетної палиці, котру було запхано в землю у 1797 році, навколо якого виросло місто Карнусті.

Вважається, що назва Карнусті походить від шотландської фрази "кроус нусті" (craw's noustie), що означає вороняче гніздо.

Дерево зараз росте між закинутим публічним туалетом і тильним боком однієї з вулиць міста. Побоювання про те, що це дерево може бути зрізано з'явились після того, як позрізали сусідні дерева з метою перепланування території.

У 1790-х роках, Томасові Лоусону, було надано право володіння ділянкою, де зараз розташоване місто. Історики стверджують, що після того, як він висадив капусту, запхав палицю в землю і пізніше побачив, що палиця пустила коріння і з неї почала рости верба.

У 19 сторіччі, за словами тутешніх людей, у дерево вдарила блискавка, яка розколола його майже до самого кореня, але дерево загоїлось і продовжувало рости.

За звичай, верби не жиють більше ніж 150 років, але дерево Карнусті вже цей термін пережило, що вказує на його винятковість.

Графська Рада Анґус (Angus Council) рекомендувала надати дереву статусу захищеного.

Пан Лоусон, 94 роки, який є пра-пра-правнуком Томаса Лоусона також активно виступав за збереження Карнусті.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-tayside-central-34044115

Подібні статті: