На головну

27.08.2015 - 08:16

Сторджин закликає федералізувати БіБіСі

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Перший міністр Шотландії, Николá Сторджин, закликає передачу більших повноважень шотландському відділенню БіБіСі, збільшити його бюджет та створити окремий телеканал БіБіСі Шотландії.

Про це вона сьогодні балакає на телевізійному фестивалі в Единбурзі під егідою Ґардіан, де вона закликає до радикального реформування шотландського відділення БіБіСі.

Пані Сторджин каже, що погоджується з тим аби БіБіСі продовжувало свою роботу на всій території СК, після того, як Шотландія проголосувала проти повної незалежності на минулорічному референдумі. Проте, вона пропонує БіБіСі запровадити федеральну структуру, де існуватимуть окремі та взаємно незалежні відділи Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії під загальним покровом БіБіСі Сполученого Королівства.

Панночка Сторджин каже, що чинна та застаріла структура Британської Мовної Корпорації (БіБіСі) не віддзеркалює сучасних британських реалій.

Николá Сторджин хоче аби БіБіСі Шотландії отримало набагато ширшу пропорцію від загального бюджету БіБіСі, аби корпорація змогла заснувати окремий шотландський телеканал разом з радіомовленням суто для Шотландії.

На даний час уряд СК проводить консультації, котрі стануть визначальними для майбутнього БіБіСі і стосуватимуться її розміру, обсягу та принципів правління, які будуть закладені у нову Королівську Хартію.

Передвиборча програма Партії Шотландських Націоналістів (SNP) містила пункт, який передбачав отримання Шотландією додаткових 100 мільйонів фунтів для фінансування БіБіСі Шотландії, що, за їх словами, акуратніше віддзеркалює пропорцію, яку БіБіСі отримує від сплати ліцензій людьми Шотландії.


Подібні статті:

БіБіСі пропускає неґатив, пов'язаний з Джонсоном БіБіСі пропускає неґатив, пов'язаний з Джонсоном6.04.2021
Кому і скільки платить БіБіСі

Шотландія у будь-якому випадку вийде з ЄС
джерело: http://www.bbc.co.uk/