На головну

27.08.2015 - 09:09

Тести крові можуть раніше виявити повторну появу ракових клітин

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Звичайний тест крові пацієнтів може врятувати життя багатьох людей через вияв у крові ракових клітин, які можуть знову з'явитись після попереднього лікування.

Науковці лондонського Інституту Ракових Досліджень виявили сліди раку грудей за 8 місяців до того, як їх виявили лікарі у процедурі звичайного сканування на рак.

У своєму дослідженні науковці виявили повернення раку у 12 з 15 жінок, котрі брали участь у дослідженні, що вказує на доволі високу акуратність тестів.

Фахівці кажуть, що для того, аби застосовувати ці тести у лікарнях, потрібно ще трохи часу та проведення більшої кількості дослідів.

Найголовнішим у лікуванні раку є видалення пухлин. Проте, пухлини починають свій розвиток з однієї ракової клітини. Якщо частини ракової пухлини вже почали розповсюджуватись на інші частини тіла, або якщо хірурги не цілковито видалили дану пухлину, тоді існує можливість того, що рак знову повернеться.

Одне з досліджень відстежувало 55 пацієнтів, котрі потрапили у групу ризику з повернення раку через те, що їх попередні пухлини були надто великих розмірів. В цьому дослідженні науковці аналізували мутацію (видозміну) ДНК ракових пухлин і потім намагались аналізувати кров у пошуках цих мутацій.

Рак повернувся до 15 зі всіх 55 пацієнтів і через тест крові ранні попередження виявили це повернення у 12 з 15 пацієнтів. У решті трьох пацієнтів не змогли виявити раку у тесті крові через те, що попередній рак вже був дійшов до мозку, де мозковий захисний бар'єр крові не дозволяв раковим клітинам потрапляти у загальний кров'яний потік тіла.

Тут також варто сказати, що тест крові виявив слід ракової ДНК у однієї пацієнтки, у якої рак все ж таки не повернувся.

Якщо ці дослідження виявляться успішними, це означатиме, що у майбутньому можна буде раніше починати процес хіміотерапії, що у свою чергу може врятувати та подовжити життя багатьох пацієнток. Подібні статті:

Безмолочна дієта може пошкодити ваші кістки
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-34017909