На головну

08.09.2015 - 09:49

Кемерон має надати більше подробиць у знищенні британських громадян

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Прем'єр-міністр Сполученого Королівства, Дейвид Кемерон, постає перед все більшою критикою через використання дронів на території Сирії для знищення двох громадян Британії.

Реяд Хан, 21 рік, який народився в місті Кардиф (столиця Уельсу) та його ровесник з міста Абердин (Шотландія), Ругул Амин, у минулому місяці були вбиті під час атаки британськими дронами (безпілотними літаками з дистанційним керуванням). Обидва чоловіки були громадянами Британії та служили найманцями у Ісламській Державі на території Сирії.

Пан Кемерон називає цей інцидент, як "самозахист" Британії і каже, що це вбивство є цілком законне, навіть попри те, що кілька років тому британський парламент проголосував проти будь-яких військових дій на території Сирії.

Лейбористи закликають міністрів оприлюднити законну основу, яка використовувалась для здійснення цієї атаки.

Кемерон стверджує, що перед тим, як знищувати цих громадян, міністри проводили консультації з генеральним прокурором, який погодився з тим, що ці вбивства матимуть законну основу.

Проте, чинний лідер лейбористів, пані Гаріет Гармен, закликає уряд негайно оприлюднити всі подробиці цього нападу і запитує, "Чому генеральний прокурор не дав дозволу на конкретні дії, а просто підтвердив, що для подібних операцій існувала законодавча основа?".

Кандидат на посаду лідера лейбористів, Джеремі Корбин, каже, що: "подібний процес вимагає негайних міркувань щодо того, аби у майбутньому подібні дії мали спочатку бути санкціонованими належним чином, на основі чітких доказів та на основі законодавства".

Члени родини Хана закликають до повного розслідування для встановлення "повної правди про цей випадок".

Два роки тому члени Палати Громад відхилили можливість будь-яких військових дій на території Сирії. У вересні минулого року Палата Громад проголосувала за участь Британії у повітряних ударах проти Ісламської Держави, але тільки на території Іраку.

Попри це, офіційні особи в уряді СК кажуть, що Британія "у випадку загрози національним інтересам Британії прийме негайні дії (на території Сирії), а вже потім пояснюватиме парламентові всі причини та подробиці цих дій".

Знищення пана Хана було першою такою дією, відяк за словами Дейвида Кемерона, він "був загрозою національним інтересам Британії, бо був активним пропагандистом Ісламської Держави та приймав активну участь у вербуванні молодих британців до служби у ІД". Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-34181475