На головну

16.09.2015 - 00:42

RAC: Дизельні помпи незабаром можуть висохнути

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Фундація британських водіїв, RAC, застерігає, що дизельні помпи на британських заправках можуть незабаром спорожніти через надто велику залежність британського ринку дизельного палива від заморських поставок.

За даними групи дослідників з RAC, попит на дизельне паливо у СК продовжує зростати упродовж десятиріч, а переробні заводи СК стають все більше перевантажені.

У минулому році, по дорогах Британії їздило 11 мільйонів дизельних легківок. У 1994 році таких було тільки 1,6 мільйонів.

Фундація каже, що при такому шаленому зростанні числа дизельних авто, до 2030 року попит на солярку буде у чотири рази більшим ніж попит на бензин.

На даний час британці споживають удвічі більше солярки ніж виробляють, що кладе Британію у все більшу залежність від таких країн, як Росія та Індія. Якщо, з будь-яких причин, станеться зупинка у постачанні, то у найкращому випадку ми побачимо різке зростання цін на заправках, а у найгіршому ми просто не матимемо на чім їздити.

СК має певні резерви палива, але ці резерви не розташовані рівномірно по всій території Британії. Найменше їх на Південному Сході Англії.

Згідно цього ж звіту, у 2009 році у СК було дев'ять великих переробних заводів. Три заводи від того часу зачинились, а ще кілька викладено на продаж. Інші заводи не були розраховані на вироблення дизельного палива через те, що у 1960-их солярка вважалась доволі примітивним паливом. Перетворення цих заводів на вироблення солярки буде дуже дорогою справою.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-34262990

Подібні статті: