На головну

22.09.2015 - 11:19

Парламент перегляне прокурорські повноваження RSPCA

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Група членів Палати Громад планують запустити формальне розслідування у парламентському комітеті з вивчення рівня прокурорських повноважень, які має добродійна організація «Королівське Товариство Запобігання Насильству над Тваринами» (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals - скор. RSPCA) та інших добродійних організацій з захисту тварин.

Голова парламентського комітету з довкілля, харчів та справ віддалених громад, Нейл Периш (консерватор), каже, що у судовий розгляд мають потрапляти "справжні справи", а не будь-які.

У RSPCA стверджують, що приватні переслідування, котрі провадить сама організація, заощаджують для уряду 50 мільйонів фунтів щороку.

У 2014 році, RSPCA, яка є добродійною організацією, притягнула до відповідальності за жорстокість над тваринами 1'132 людини у Англії та Уельсі.

Ця добродійна організація є другим за величиною прокурором у СК після Коронної (державної) Прокурорської Служби (Crown Prosecution Service - скор. CPS). Її прокурори, які є відповідальними за винесення звинувачень, не є офіційними адвокатами.

У Шотландії та Північній Ірландії, добродійні організації та групи з захисту тварин мають тільки право розслідування випадків, але не мають права переслідувати та приймати судові рішення. На відміну від Англії та Уельсу, там це право мають тільки державні прокурорські служби.

Пан Нейл Периш, заявив БіБіСі, що модель Шотландії та Північної Ірландії має бути альтернативою для Англії та Уельсу. Він вважає, що дуже важливо аби процесуальні справи розглядались в судах. Він, зокрема, каже, що: "Часом трапляються випадки, котрі, на наш погляд, не мають попадати під переслідування взагалі. З іншого боку, часом, ми хотіли б знати, чому вони не переслідували тих, кого мали б переслідувати.".

Дане розслідування у парламентському комітеті матиме форму "міні розслідування" та включатиме в себе разом з RSPCA інші добродійні групи з захисту тварин, на зразок Battersea Dogs Home та Blue Cross.

Пан Периш також хоче аби комітет детально вивчив цілі та структуру RSPCA. За його словами, вони мають збалансовувати свою діяльність, як організація з захисту тварин зі своїми анти-бізнес кампаніями.

Одна з жертв RSPCA, Ричард Барнс, з графства Гертфордшиа, каже, що представники цієї організації обійшлися з його родиною дуже жорстоко та нанесли невиправних збитків. У 2013 році, один з інспекторів RSPCA зацікавився надто малою вагою та матовим хутром їх кота, Клода, і наказав аби кота було конфісковано та відіслано на перевірку до ветеринара RSPCA. Після цього панові Барнс сказали, що Клода потрібно знищити, а якщо пан Барнс на це не погодиться, то кота все одно конфіскує поліція. Пан Барнс каже: "Нам не залишалось жодного іншого варіанту. Проблема в тім, що якщо ти погодишся на це знищення, тоді в очах RSPCA виходить так, що ти визнаєш, що ти жорстоко обходився зі своєю твариною.".

Після того, як знищили Клода, RSPCA намагались притягнути пана Барса та його дружину до відповідальності, де кожному з них висували 4 звинувачення у насильницьких діях над твариною.

Проте, через два роки правових баталій з так званими прокурорами RSPCA, у справу вмішалась Коронна Прокурорська Служба (CPS) і з пана та пані Барнс було забрано звинувачення. Все, що за це зробили RSPCA - змусили вибачитись і вони вибачились.

Одна з провідних адвокатів СК у справах знущань над тваринами, пані Сера-Лизе Гоуі, вважає, що існує небезпека того, що власні інтереси RSPCA матимуть вплив на результати переслідувань, які вони проводять. Вона каже, що: "Після того, як переглядали практику RSPCA у 2014 році, виявили, що, люди, як там приймають такі серйозні рішення навіть не є офіційними адвокатами. У державних прокурорських службах існують визначені статути поведінки прокурорів та адвокатів. Щодо RSPCA, то не існує жодної можливості перевірити, чи їх адвокати дотримуються цих самих статутів.".

Вона також каже, що RSPCA буде набагато кращою організацією, якщо пропонуватиме людям підтримку та допомогу у догляді за своїми тваринами, а не ганятиметься за тим, аби кожного карати при першій нагоді.

Проте, голова публічних стосунків RSPCA, Дейвид Боулз, захищає право на переслідування, яким вони володіють і каже, що вони економлять урядові 50 мільйонів на рік. Він також каже, що поліція в Англії та Уельсі не мають достатніх ресурсів для того, аби добробут тварин був їх пріоритетом. Подібні статті:

Чоловікові висунено звинувачення за прогулянку зі свинею

У Англії посилено покарання за жорстоке поводження з тваринами
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-34314004