Британські лікарі отримали дозвіл на пересадку жіночих маток

На головну

01.10.2015 - 23:57

Британські лікарі отримали дозвіл на пересадку жіночих маток

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Державний орган у справах досліджень в галузі охорони здоров'я у Британії, вперше надав дозвіл британським лікарям на пересадку десяти маток жінок після того, як подібна процедура виявилась успішною у Швеції.

Приблизно 7 тисяч британських жінок є такими, що народились без маток. Також, у СК є багато жінок, котрі втратили матку через рак.

Якщо ці десять пересадок виявляться успішними, то першу дитину, яка народиться в результаті цієї процедури, варто очікувати на початку 2018 року.

Лідером команди з пересадок матки буде консультант-гінеколог з лондонської лікарні Королеви Шарлот (Queen Charlotte's and Chelsea Hospital), Доктор Ричард Смит, який працює над проектом з досліджень пересадок матки вже понад 19 років.

За його словами, для окремих подружніх пар бездітність часто стає просто катастрофою. Він стверджує, що новітній метод пересадки матки жінок є єдиною альтернативою сурогатному материнству у вирішенні проблеми бездітності.

Тривалість операції з пересадки матки приблизно шість годин. Здорова матка береться у людини, що померла, серцебиття якої ще підтримували після смерті до видалення в неї матки.

Особа, яка отримала матку буде змушена вживати імунодепресанти після операції та упродовж вагітності для того, аби її тіло не відкинуло чужої матки.

Здоровя жінки з пересадженою маткою простежуватимуть упродовж принаймні 12 місяців після операції і потім у матку буде введено ембріон (зародок). Ембріон буде комбінацією власних яєць жінки та сперми її чоловіка через використання процедури штучного запліднення (ЕКЗ).

Кожна така пара отримає шанс на дві вагітності перед тим, як матку знову видалять. Коли матка більше не потрібна, команда лікарів за допомогою хірургічного втручання може забрати її з тіла жінки. Це звільнить жінку від подальшого вживання імунодепресантів.

Вартість подібної операції складає приблизно 50 тисяч фунтів.

Проте, за словами пана Смита, жінкам не доведеться платити через те, що даний проект самофінансується і також фінансується з різних публічних внесків. За словами дослідників, на даний час вони мають достатньо коштів на проведення двох пересадок.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-34397794

Подібні статті:

Контрацептиви можуть почати продавати без рецептів Контрацептиви можуть почати продавати без рецептів13.02.2021