На головну

02.10.2015 - 05:21

Дартмурських поні малюватимуть дзеркальною фарбою

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Для захисту тварин від загибелі через зіткнення з автомобілями на дорогах у болотистій місцевості Дартмур, яка розташована у південній частині графства Девон (Девоншиа), на них малюватимуть дзеркальні смуги.

Цю ідею взято з недавно запущеного проекту у Фінляндії, де подібні смуги малюють на оленях.

Синю фарбу закім наноситимуть на поні, худобу та вівці, які перебувають у приватній власності, для того аби засвідчитись в тім, скільки часу вона протримається на шкірі тварин. Пізніше, до цієї фарби додадуть дзеркальний компонент, який допоможе водіям впізнавати тварин на більшій відстані та вчасно зупинятись.

Дана програма благодійного Товариства Захисту Худоби Дартмур (DLPS) отримала також підтримку органів нагляду за національними парками.

Офіцер захисту худоби у DLPS, пані Карла МакКечні, каже, що приблизно 60 тварин вже загинули на дорогах Дартмур від початку цього року і каже, що кількість загиблих тварин з кожним роком зростає.

Вона прийшла з фінською ідеєю до місцевої фарбової фабрики, де науковці розробили подібну версію своєї фарби і на даний час проводять досліди щодо її тривалості фарби на шкірі худоби. За її словами, закім фарбою помалювали тільки двох поні і якщо ця фарба виявиться тривалою, то упродовж кількох місяців нею помалюють всіх тварин.

Благодійники DLPS фінансуватимуть проект з захисту худоби Dartmoor


Довідка: болотиста місцевість Дартмур
Довідка: графство Девон (Девоншиа)


Подібні статті: