На головну

13.10.2015 - 04:53

За Асанжем тепер стежитимуть люди у цивільному

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Поліція в уніформі більше не стоятиме біля посольства Еквадору в Лондоні, де від 2012 року переховується засновник інтернет сайту Уикілікс (Wikileaks), Юліан Асанж.

Офіцери лондонської поліції перебувають біля посольства Еквадору у Лондоні, де пан Асанж попрохав притулку для уникнення арешту та екстрадиції його до Швеції через звинувачення у зґвалтуванні, яке він категорично відкидає.

Метропольска (лондонська) поліція стверджує, що стеження за паном Асанжем коштує їм 12,6 мільйонів фунтів щороку.

Попри те, що офіцерів поліції забирають від посольства, у поліції заявляють, що все одно намагатимуться заарештувати пана Асанжа.

Представники Уикілікс кажуть, що це жодним чином не покращує ситуацію пана Асанжа.

У Скотленд Ярді кажуть, що їх ресурси вичерпні і вони хочуть спрямувати їх на більш важливі, за їх словами, справи.

Попри ці заяви, лондонська поліція все ж таки каже, що вдаватиметься до підступних та таємних тактик для того, аби його заарештувати.

Представник Уикілікс, Кристин Графнсон, каже, що пана Асанжа заарештують, як тільки він зробить один крок за межі посольства.

Пан Асанж відмовляється від екстрадиції його до Швеції через те, що переконаний, що зі Швеції його буде екстрадовано до США, де його звинувачують у оприлюдненні таємних документів на сайті Уикілікс.

Посольство Еквадору розташоване у районі Найцбридж (лицарський міст), у центральній частині Лондона.

Представники влади Швеції стверджують, що ведуть перемовини з владою Еквадору про вирішення проблеми навколо пана Асанжа.

Пан Асанж каже, що був би задоволений, якби допити, які стосуються його звинувачень у ґвалтуванні у Швеції, проводились у посольстві Еквадору у Лондоні, де він перебуває під юрисдикцією влади Еквадору та користується дипломатичним захистом. Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-34508500