На головну

19.10.2015 - 05:23

Практиканство ризикує перетворитись у рабство

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Наполягання на нагальних темпах створення практиканств значно знижує їх вартість та престиж в тім, що практиканство почали запроваджувати вже навіть у кав'ярнях.

Про це йдеться у звіті державного наглядового органу за освітою, Офстед (Ofsted).

Центральний уряд кілька років тому вирішив запровадити практиканства практично у всіх сферах економіки з метою практичної підготовки та перекваліфікації працівників для отримання більших шансів отримати працю. Проте, дуже згодом ці схеми дуже вміло та не без власної користі почали використовувати навіть кав'ярні, серед яких Коста та Старбакс. Дуже багато з наглядачів стверджують, що ці схеми стали рабськими схемами з експлуатації особливо молодих людей. Річ в тім, що якщо ви практикантка чи практикант, вам заплатять біля 30 фунтів за тиждень, потримають кілька місяців чи навіть один рік, а потім скажуть, що ви їм не пасуєте і замість вас знову наймуть іншого практиканта чи практикантку. Таких фірм у Британії є доволі велика кількість. Вони також отримують певні податкові пільги від уряду за те, що займаються підготовкою молодих фахівців.

Голова Офстед, Сер Майкл Уилшоу, каже, що окремі з практикантів та практиканток навіть не знають про те, що вони працюють завдяки практикантським схемам.

Міністри називають практиканство (аpprenticeship) ключовим фактором для подолання безробіття серед молодих людей.

Офстед у своєму звіті також стверджує, що існує дуже багато доказів того, що фірми використовують практиканство для набивання власної кишені, а не для підготовки фахівців.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/education-34549989

Подібні статті:

Уряд відхилив петицію про високі каблуки