На головну

Четвер, 12.11.2015 - 04:43

NICE: жінки втратили довіру у замісній гормональній терапії

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Наглядовий орган за здоров'ям Англії (NICE [найс] - National Institute of Health and Care Excellence) каже, що жінки та лікарі втратили довіру до замісної гормональної терапії (ЗГТ), як до потенційного лікування менопаузи.

Про це йдеться у звіті наглядового органу.

Найс все ж таки не наважується радити жінкам отримувати ЗГТ, але наголосив, що дане лікування є дуже ефективним і в жодному разі його не можна відразу відкидати.

Найс також закликає лікарів та пацієнтів повторно переглядати потенційні ризики та користі ЗГТ для здоров'я, після того, як декілька дослідів вказали на те, що ЗГТ може бути шкідливим для здоров'я жінки.

У Англії налічують приблизно 80% жінок, які страждають на симптоми, пов'язані з менопаузою.

У той час, коли окремі жінки не потребують жодної підтримки чи допомоги, інші не завжди цю допомогу отримують.

Після того, як фахівці знову пильніше вивчали ЗГТ, вони кажуть, що ця терапія стала предметом, якого жахаються окремі жінки та лікарі через переоцінку ризиків для здоров'я.

Керівничка групи фахівців Найс, професорка Мері Ен Ламзден, каже, що: "На даний момент практично всі втратили впевненість у ЗГТ, але ми хочемо отримати більше впевненості у роз'яснені типів цього лікування для того, аби дати змогу жінкам самим робити вірний вибір у потрібному їм лікуванні. Ми хочемо аби люди, котрі потребують лікування мали можливість вибору.".

Найбільше спантеличення застосування ЗГТ виникло після досліджень, які було проведено у 2002 та 2003 роках, котрі тоді пов'язували ЗГТ зі збільшенням ризиків серцевих захворювань та захворювань на рак грудей.

Після менопаузи жіночі яєчники припиняють виробництво гормону естроген. ЗГТ покликане лікувати пов'язані з цим симптоми, серед яких припливи, нічне потіння та пригнічений настрій, через збагачення жіночого організму жіночими статевими гормонами. Існує кілька типів ЗГТ. Окремі з них використовують тільки естроген, у той час, як інші також використовують прогестерон. Використання кожного з цих гормонів тягне за собою певні ризики. Найбільша проблема тут полягає в тім, що різні дослідження дають різну степінь ризику використання цих гормонів і ніхто ще не знає цілковитої користі чи шкоди для здоров'я жінки під час лікування за допомогою цих гормонів. Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-34779126