На головну

Середа, 16.12.2015 - 23:56

Ваш маєток беруть в оренду і того ж дня продають

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Одного дня пан Мекс Гестинз отримав електронного листа від нотаріуса з Мейфеа, про якого він ніколи нічого не чув.

У листі було два запитання: Чи його дружина є власницею хати у західному Лондоні? І чи вона знає, що цю хату було продано?. Відповідними відповідями були "так" і "ні".

Понад два роки пані Пені Гестинз здає в оренду свою хату у районі Фулам (західний Лондон) та сподівається, що ця хата стане майбутнім домом для її дітей і ніколи навіть на думці не мала її продавати.

Проте, цей нотаріус просто вразив пару Гестинз своїм листом, у якому йшлося про те, що його клієнтка - молода пані, вже купила цю хату, за яку заплатила чеком один мільйон триста тисяч фунтів. Вона вже навіть була отримала ключі та отримала дозвіл з місцевого планового відділу на покращення цього маєтку.

Коли пан та пані Гестинз прочитали цього електронного листа, то просто практично оніміли. Вони просто ніяк не могли збагнути, що насправді трапилось з їх хатою.

Ця вся історія почалась з того, що одного дня один молодий чоловік, через агенцію нерухомості, взяв у звичайну оренду хату пані Гестинз, після чого вона разом зі своїм чоловіком відрядилась на відпочинок за кордон.

Проте, практично того ж дня, коли чоловік взяв хату в оренду, він її продав одній молодій жінці, яка купляла хату відразу за повну суму без потреби іпотечного кредиту. Всі ті гроші, які вона заплатила, останнього разу бачили на одному з рахунків у одному з банків у Дубаї.

То був один з найбільших шахрайських злочинів.

В останні роки ми всі вже почали звикати до крадіжок особистих даних людей, які стали чи не найбільшою прикрістю сьогодення для власників кредитних та інших платіжних карток, коли час від часу ми чуємо повідомлення про крадіжки тисяч чи десятків тисяч фунтів.

Проте, коли йдеться про нерухомість, то йдеться про великі та дуже великі суми грошей і пара Гестинз була вражена цим випадком просто до незбагненності і особливо вражена тим, що хату так легко можна було продати навіть без відповідних актів на право власності.

У наш час такі перерахунки відбуваються через електронні перекази і ніхто навіть не дивиться на нудні тексти актів прав власності.

І питання тут також в тім, про що ж думали нотаріуси та агенції нерухомості, котрі були задіяні у купівлі та продажі маєтку.

Звичайно ж, нам всім добре відомо, що окремі агенції нерухомості мають доволі сумнівну репутацію обдирання людей, але цей випадок свідчить про головотяпство просто найвищого ґатунку.

Попередні квартиранти (орендарі) з'їхали з маєтку у червні цього року. Агенція повідомила господарів, що знайшла їм іншого орендаря. Його ім'я було Кевин Гефтер, що тепер виглядає так, що то було чиєсь інше ім'я, яке цей чоловік використовував з вкрадених раніше особистих даних іншої людини. Пан "Кевин" сказав агенції, що характеристика на нього надійшла з агенції з перевірки кердитної спроможності під назвою "Ван Мидлерт". Фінансова характеристика (credit reference) виявилась цілком прийнятною для агенції нерухомості. Пан "Кевин" також був представив довідку, що працював, як агент з коштовностей у компанії Креденс Партнерз з річною зарплатою у розмірі 110 тисяч фунтів. Він заплатив депозит та в кінці місяця отримав ключі. Пані Пені Гестинз, на знак поваги, навіть була залишила на столику у сінях пляшку дорогого шампанського. Від того часу все йшло дуже добре та без зайвих проблем, окрім того, що пан "Кевин Гефтер" все оплачував агенції чисто у готівці, про що господарі не знали і знати не могли.

Як тільки пан "Гефтер" отримав ключі від маєтку, він відразу виклав цей маєток на продаж у великій, поважній та добре відомій агенції нерухомості на ім'я Фокстонс (Foxtons) у їх місцевому офісі у районі Фулам Броадуей. Попри те, що ця агенція є дуже поважною, виявляється. що її працівники не дуже переймались власниками маєтку, від'як проста онлайн перевірка показала б, що цей маєток щойно був зданий в оренду, що у свою чергу викликало б питання щодо нагальності продажу маєтку.

Пан "Гефтер" сказав Фокстонс, що діяв від імені пані Пенелопе (скор. Пені) Гестинз, яка, за його словами, у той час мешкала у Чикаґо (США).

Коли агенція знайшла покупця, ціну було узгоджено дуже швидко і так само швидко до процесу купівлі-продажу долучились команди нотаріусів обох сторін. Для цього, звичайно ж, була потрібна присутність оригінального власника маєтку, тобто пані Пені Гестинз. Проте, для викрадачів особистих даних це не склало великих проблем. Замість Пені Гестинз знайшли одну пані з Кетфорда (південно-східний Лондон), яка перед тим цілком офіційно та законно змінила своє ім'я на Пенелопе Гестинз і так само законно отримала цілком легальний паспорт на це ім'я. У Британії у анкеті на оновлення паспорта ви можете вказати, що хочете змінити своє ім'я та прізвище і маєте на це повне право.

Зрозуміло, що при такій підготовці перепис маєтку не склав великих труднощів. Як кажуть, "бум-бах" і справу на 1.3 мільйони фунтів виконано "на відмінно".

Через те, що Земельний Кадастр (Реєстр) (Land Registry) ще не встиг був зареєструвати маєток на нового купця (ім'я цієї пані через прохання її адвокатів не називається), вона втратила всі гроші (1 мільйон 300 тисяч фунтів), які заплатила шахраям. Ці гроші востаннє бачили на одному з банківських рахунків у Дубаї.

Відділ лондонської поліції з шахрайств, після заяви справжніх власників маєтку, швидко вийшов на слід жінки, яка змінила своє ім'я на Пені Гестинз. Вона виявилась "закадичною" шахрайкою з великим досвідом роботи і її знайшли у одній з лондонських в'язниць, де вона відбувала покарання за ще за попередні свої "подвиги".

Проте, пана "Гефтера" так ніхто й закім не знайшов.

Один з детективів відділу поліції з шахрайських злочинів каже, що за останні кілька місяців вже розслідував кілька подібних злочинів, щоправда на дещо менші суми. Він каже, що шахраї дуже часто полюють на безіпотечні маєтки, у яких банки не мають своїх інтересів. Шахраї часто обирають будинки, чиї власники мешкають далеко від них. Подібні статті:

Ваші фото на фейкових рахунках для продажу сексу Ваші фото на фейкових рахунках для продажу сексу2.03.2021
Британські мандрівники ошукуються шахраями по півтори тисячі фунтів кожний

Навмисні аварії найчастіше робляться шахраями міста Бірмінгем

У Лондоні чергове пограбування на майже 2М фунтів

Злочинці використовують eBay для продажу крадених та клонованих машин

Село у Йоркшиа купили за 20 мільйонів

Ця лондонська хатинка пішла за 700 тисяч

Крадіжки особистих даних сягають рекордних рівнів
джерело: http://www.dailymail.co.uk/