На головну

Середа, 23.12.2015 - 02:22

Вперше заморожено тканини яєчка дев´ятирічного хлопця

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Молодий хлопчик, у якого невиліковна ракова пухлина головного мозку, став першим у Сполученому Королівстві та у світі, чию яєчну тканину було заморожено, що дозволить йому стати батьком у майбутньому.

Хлопчик, Нетен Коуфорд, мешканець графства Корнуол, потребує хіміо та променеву терапію для лікування його ракової пухлини. Проте, таке агресивне лікування несе дуже реальну загрозу того, що його буде опромінено до такого стану, що він стане безплідним і не зможе мати власних дітей.

Заморозивши зараз тканину яйця хлопця лікарі сподіваються, що тоді, коли хлопець стане підлітком, вони зможуть цю тканину знову всадити у його організм, що зробить його знову плідним.

Подібна технологія вже застосовується для допомоги у лікуванні безплідності дівчат.

Раніше цього року, вперше у світі, жінка у Бельгії народила дитину через використання подібної технології, коли їй повторно всадили раніше заморожену тканину її власних яєчників.

Команда хірургів з лікарні Джона Редклиф (John Radcliffe Hospital), що у місті Оксфорд, де власне й лікують хлопця, Нетена, мають дуже високі сподівання на те, що методика, яку вони застосовують буде успішною. Самі вони дають 80% успіху цієї технології.

Дана технологія є новою і закім ще на світі не народилась жодна дитина через використання тканини яєчка статево недозрілого чоловіка. Його заморожена тканина містить ще недозрілі клітини, котрі після їх повторного всаджування в організм під час статевого дозрівання повинні почати виробляти сперму.

Відбір тканини з яєчка Нетена, для її подальшого заморожування, тривав пів години.

Лікарі Нетена на даний час мають великі сподівання, що його чинне лікування зменшить його ракову пухлину і він піде на покращення.

Пані лікарка Шейла Лейн, яка працює консультантом у лікарні Джона Редклифа, каже: "Існує можливість, що ці пухлини можна вилікувати з допомогою інтенсивної хіміотерапії, після чого пацієнти можуть насолоджуватись тривалим та нормальним життям без жодних проблем.".

Британська Національна Служба Здоров'я (NHS) є надто бідною для того, аби фінансувати заморожування яєчних тканин. Проте, допомога фінансування від приватної компанії IVI, яка займається лікуванням безплідності, допомогла створити національну службу для Англії та Уельсу з власною лікарнею у місті Оксфорд. Лікарі сподіваються, що ця служба допоможе багатьом хлопцям та дівчатам.

Щороку у СК з'являється приблизно 1500 нових випадків раку у дітей у віці до 15 років. Лікування від цих ракових захворювань залишає кожного десятого пацієнта безплідним чи безплідною.


Подібні статті:

Батьки Чарлі Ґард нарешті змирились з долею дитини

Суд наказав припинити подальше лікування дитини

Британські вчені зробили прорив у діагностиці туберкульозу
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-35159264