На головну

Неділя, 27.12.2015 - 15:14

Від 1-го січня знижується поріг компенсації втрати вкладів

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Мільйонам вкладників, котрі зберігають гроші у британських банках, можливо доведеться спрямовувати частину своїх вкладів у інші банки та установи, для того, аби вони мали гарантію того, що отримають повну компенсацію всіх своїх збережень у випадку банкрутства їх банку чи їх установи.

Нові правила, які вступають в силу від першого січня наступного року зменшують максимальну гарантовану суму компенсації від чинних 85 тисяч фунтів до 75 тисяч для кожної особи. Для спільних рахунків сума компенсації знижується від 170 тисяч до 150 тисяч фунтів.

На практиці це означає, що якщо ви тримаєте в одному банку збереження на суму 100 тисяч фунтів, то у випадку банкрутства вашого банку, тепер вам гарантуватимуть повернення не більше ніж 75 тисяч фунтів для однієї особи. Це означає, що ви можете втратити решту 25 тисяч. Для того аби такого не трапилось, вам варто тримати в одному банку, чи аналогічній установі, збереження на суму, яка не перевищує 75 тисяч фунтів, а якщо маєте більше, то решту грошей варто класти на збереження у іншому банку.

Максимальна компенсація від банкрутства банківської установи на території Євросоюзу складає 100 тисяч євро. Уряд Британії знижує горішній поріг компенсації від 85 тисяч до 75 тисяч фунтів через зміну курсу євро-фунт.

За даними останньої статистики приблизно 95% вкладників залишатимуться захищеними. Проте, приблизно 2.5 мільйони людей втратять можливість отримання повної компенсації.

У цьому питанні є додаткові складнощі, які пов'язані з тим, що окремі банківські установи є частиною єдиної банківської установи. Це означає, що якщо ви тримаєте 150 тисяч фунтів на окремих вкладах у двох різних банках (по 75 тисяч у кожному), то це ніяк не означає, що вам гарантуватимуть повернення всієї суми через те, що обидва ці банки можуть належати одній компанії і тому, у випадку банкрутства компанії, вам компенсують тільки 75 тисяч, а не 150. Тут варто бути обережному, бо на практиці, якщо ви поклали 75 тисяч у банк RBS і ще 75 тисяч у банк Netwest, то у випадку провалу RBS ви отримаєте максимальну гарантовану компенсацію тільки у розмірі 75 тисяч, бо Netwest є донькою (належить) RBS.

Британський наглядовий орган за поведінкою у фінансовій сфері - Financial Conduct Authority (FCA) на своєму сайті постійно оприлюднює повний перелік належності банківських установ.

Ось посилання на сторінку:
http://www.fca.org.uk/consumers/complaints-and-compensation/how-to-claim-compensation/banking-and-saving/banking-and-savings-brandsджерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-35168696

Подібні статті:

Від 2019 користувачі інтернетом будуть отримувати автоматичну компенсацію за його вади

За подібну ямку місцева рада у Англії заплатила £1.8 млн

Уряд СК повернув всі гроші які заплатив за порятунок Lloyds