На головну

П'ятниця, 01.01.2016 - 11:57

Не ЩО ви знаєте, а КОГО ви знаєте

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Вельми гучний скандал спричинила новина про те, що керівника передвиборчої кампанії британських консерваторів, Линтон Крозбі (Lynton Crosby) було подано на нагородження його лицарським титулом, що також спричинило свіжі нарікання на те, якою хронічною є система винагород у Британії.

Австралійський політичний стратег, пан Крозбі, незабаром стане Сер Линтон, після того, як буде офіційно оприлюднено повний перелік представлених осіб для отримання цьогорічних винагород та титулів. На цю кандидатуру його подав чинний прем'єр - пан Кемерон. Пан Крозбі був головним двигуном передвиборчої кампанії Торі на попередніх парламентських виборах. Саме це й спричинило вельми гучний скандал, бо винагороди мають даруватись за заслуги перед країною, а не перед окремою групою політиків. Активісти кажуть, що це дуже сильно підриває престиж системи винагород.

Директорка групи активістів під назвою "Unlock Democracy" пані Елекзендер Рансуик, каже: "Система винагород мала би винагороджувати за публічну службу, а натомість Дейвид Кемерон використовує її для нагородження своїх лобістів.".

Проти включення до переліку титулів пана Крозбі також виступають вельми велике число самих членів парламенту, проте, їх у цьому питанні швидше за все не почують. Як пише Індепендент - Торі своїх дуже шанують. Тут цікаво також те, що пан Крозбі за свою роботу у передвиборчій кампанії Торі отримав 500 тисяч фунтів. Мабуть цього недостатньо і він хоче ще кілька титулів.

Вчорашнє оприлюднення повного переліку винагород перед Британією та Британською Імперією показує, що пан Крозбі є далеко не останнім у числі тих, кого цього року винагороджують не за те, що вони зробили для країни, а за те, що вони зробили для Партії Консерваторів.

Член Палати Громад з боку лейбористів, пан Ґреам Джонс (Graham Jones) каже, що: "Система винагород покликана визнавати та винагороджувати з відданість державній чи публічній службі і ніяк не має бути інструментом визнання донорів Торі.

Ще одним кандидатом на отримання винагород у цьогорічному переліку є пан Генрі Белинем (Henry Bellingham), який так само, як і пан Кемерон є старим ітонійцем*1, який є членом парламенту від округу Норфолк Уест вже упродовж 32 років. Двоє інших консерваторів, які активно працювали у передвиборчій кампанії у минулому році, отримають CBE (Командир Ордену Британської Імперії) - це друга найвища винагорода, яка йде за лицарем (чи дамою). Ними є директор шотландських консерваторів, Марк МакІнес. Іншим є директор однієї з лондонських фінансових фірм, пан Джеймс Стюарт, котрий також є головним фінансистом шотландських Торі.

Ще однією кандидаткою у переліку винагород є панночка Джеклин Ґолд - так звана "королева секс крамниць", яка є виконавчою директоркою мережі секс крамниць "Ен Самерз" (Ann Summers). Її також було подано на отримання CBE. Її батько, пан Дейвид Ґолд, який заробив великі статки на продажі порнографії, є також одним з головних донорів консервативної партії.

Доктор Спенсер Питфілд, який є директором Форуму Консервативної Національної Політики, також отримає найпрестижнішу нагороду Британії - OBE ([оу бі і] Офіцер Ордену Британської Імперії).

Линдон Джонс, який упродовж багатьох років є головною фігурою уельських консерваторів, отримає другу найпрестижнішу нагороду - MBE ([ем бі і] Член Ордену Британської Імперії). Цю винагороду також отримає пан Кристофер Фенуик, який є членом сім'ї, яка є власницею мережі універмагів "Фенуик" (Fenwick). Пан Фенуик раніше був заступником керівника таємного та зачиненого клубу - Юнайтед та Сесил Клаб (United and Cecil Club), який щорічно збирає сотні тисяч фунтів для фінансування консервативної партії.

*1 читайте більше про Ітон Коледж

Виходить так, що старе англійське прислів'я про те, що на цьому світі не має значення що ти знаєш, а має значення кого ти знаєш, ніяк не застаріло і продовжує бути вельми актуальним у сьогоднішній Британії. Подібні статті:
джерело: http://www.independent.co.uk/news/uk