На головну

Вівторок, 05.01.2016 - 19:54

Вівторок «масних котів»

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
До полудня другого робочого дня тижня, найголовніші британські боси (виконавчі директори) вже зароблять таку суму зарплати, на яку середньому працівникові їх фірми чи компанії потрібно буде працювати ще цілий рік.

Про це заявляють активісти британської аналітичної групи під назвою Центр Високої Оплати (High Pay Centre). Група оголосила перший вівторок року днем «Вівторок Масних Котів» (Fat Cat Tuesday) тому, що виконавчі директори найбільших британських компаній, котрі входять до переліку FTSE 100, заробляють за рік в середньому 5 мільйонів фунтів у той час, коли середня зарплата працівника чи працівниці цих самих компаній складає тільки 27'645 фунтів.

Цей аналітичний центр каже, що їх метою є постійно звертати увагу на величезну різницю в оплаті праці між працівниками та їх босами, яка невпинно зростає.

Проте, Інститут Адама Смита (Adam Smith Institute) різко розкритикував центр і назвав їх розрахунки "економікою корчми". В інституті кажуть, що жодні з цих скарг не є справедливими.

Поміж тим, у аналітичному Центрі Високої Зарплати оцінюють свої розрахунки на тому припущенні, що виконавчі директори працюють по 12 годин щоденно і мають в році кілька днів відпустки. Якщо так рахувати, тоді виходить, що зарплата середнього боса за кожну його робочу годину складає 1'260 фунтів.

При такому розмірі зарплати босам потрібно пропрацювати тільки 22 години (тобто від понеділка до полудня у вівторок) для того, аби заробити те, що їх працівники в середньому заробляють за цілий рік.

Даний аналітичний центр використовує середнє значення зарплати виконавчих директорів британських компаній та середнє значення оплати працівників цих компаній, що вказує на те, що обидві суми не є прямо сумісними. Навіть попри це, директор даного аналітичного центру, Штефан Штерн, каже, що дані цифри вказують на сумнів ефективності зусиль уряду щодо його намагань приборкати зростання різниці між оплатою працівників та їх босів. Він також каже, що переплачування на горі підливає підгодовує недовіру до компанії.

Різниця між оплатою праці у британських компаніях вийшла на передній план після початку фінансової кризи.

Від 2013 року, компанії Сполученого Королівства зобов'язані оприлюднювати зарплату своїх найвищих посадовців і також зобов'язані надавати своїм акціонерам право голосу щодо оплати праці директорів компанії.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-35230845

Подібні статті: