На головну

Понеділок, 01.02.2016 - 10:00

Жодного прогресу у перемовинах між СК та ЄС

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Минулої ночі Президент Європейської Ради, Дональд Туск, після того, як покинув будинок уряду, туітнув, що закім не було досягнуто ніякої згоди між ЄС та Британією і що наступні 24 години мають бути критичними для будь-яких домовленостей.

Прем'єр-міністр Британії, Дейвид Кемерон упродовж останніх кількох тижнів відвідав багатьох лідерів країн-членів спілки, де намагався домовитись про вироблення особливих відносин між СК та ЄС і особливо у сфері соціального забезпечення громадян ЄС, котрі перебувають на території Британії.

Головною вимогою пана Кемерона є зупинка податкових субсидій (Tax Credit) для громадян ЄС, котрі працюють на території СК, у перші чотири роки їх перебування у Британії. Податкові субсидії є дуже корисними для тих, хто отримує надто малу зарплату і можуть сягати 6 тисяч фунтів на рік, у залежності від від зарплати та кількості дітей у сім'ї, тобто, чим більша зарплата, тим менша субсидія. Аби отримувати податкові субсидії працівники мають бути зайнятими принаймні 30 годин на тиждень. Податкові субсидії нараховуються та виплачуються для всієї сім'ї. Вони складаються з двох частин - субсидія на самого працівника (Working Tax Credit) та субсидія на дітей (Child Tax Credit). Якщо польська сім'я (чи сім'я з якоїсь іншої країни ЄС) приїхала жити до Британії і один з членів цієї сім'ї отримав чи отримала працю з мінімальною кількість у 30 годин на тиждень, то ця сім'я вже починає отримувати податкові субсидії і, якщо ця сім'я має дві дитини, то загальний розмір субсидії може складати приблизно три, чотири тисячі фунтів щороку.

За твердженням Дейвида Кемерона, якщо Британія зможе зупинити ці соціальні допомоги усім громадянам ЄС, за винятком громадян Британії, то це допоможе значно зменшити міграцію цих громадян до Британії.

Пан Кемерон також хоче відмінити деякі інші соціальні пакети для громадян країн, котрі є членами ЄС, але ще точнісінько не відомо, про котрі саме види допомоги йдеться.

Уряд, все ж таки стверджує, що минулої ночі мав місце певний прорив у перемовинах щодо обмежень соціальних виплат громадянам країн ЄС. Проте, жодні подробиці цього "прориву" не оприлюднюються, що може вказувати на те, що насправді жодного прориву може й не бути.

Дейвид Кемерон намагається виробити цілий пакет домовленостей між СК та ЄС, до якого входять питання міграції, суверенітету, конкуренції та захисту країн, котрі не є членами ЄС. Якщо панові Кемерону вдасться досягни певних поступок від країн-членів, то це буде дуже корисним для нього на майбутньому референдумі про вихід з ЄС, який може відбутись навіть вже в цьому році.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-eu-referendum-35456633

Подібні статті: