На головну

Субота, 20.02.2016 - 12:04

Кемерон каже, що СК отримує особливий статус у ЄС

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Прем'єр-міністр Великої Британії, Дейвид Кемерон, стверджує, що йому вдалось добитись особливого статусу для Сполученого Королівства у відносинах з ЄС і що він "всім своїм серцем" виступатиме за те, аби британці вирішили залишитись частиною європейської спільноти на майбутньому референдумі.

Угоди між паном Кемерон та іншими лідерами ЄС вдалось досягнути у п'ятницю, пізнього вечора.

Дана угода дає Британії право обмежувати виплату окремих соціальних виплат мігрантам, котрі є громадянами країн членів ЄС.

Угода також передбачає можливість зміни головної угоди ЄС (EU Treaty) таким чином, що СК не буде зобов'язане долучатись до все тіснішого та тіснішого союзу в межах ЄС та зможе залишатись по обіч окремих майбутніх угод, які будуть спрямовані на тісніші зв'язки між державами-членами ЄС.

Багато з британських євроскептиків, котрі виступають за вихід Британії зі складу ЄС, називають цю угоду дуже мінімальною та хиткою.

Сьогодні о 10 годині пан Кемерон проводить засідання уряду, на якому має бути оголошено дату проведення референдуму за вихід СК зі складу ЄС. Наразі, найбільш ймовірною датою називають 27 червня цього року.

Після того, як буде оголошено дату проведення референдуму, міністрам уряду буде дозволено робити самостійний вибір (незалежно від думки керівництва консервативної партії). Вони також матимуть повну волю у праві брати активну участь у агітаційних кампаніях щодо голосування на референдумі.

Згідно з чинною угодою, мігрантам, котрі є громадянами країн-членів ЄС, буде відмовлено у всіх соціальних допомогах упродовж перших чотирьох років їх перебування на території СК, але за умови, що у той час на території СК спостерігатиметься "виключно високий" рівень міграції. Що точно тут мається на увазі дуже важко сказати і так само не відомо який саме потік людей на територію СК має бути для того, аби було оголошено "виключно високий" притік мігрантів. Це положення угоди триватиме тільки упродовж семи років від моменту оголошення "надзвичайно високої" міграції.

Допомога на дітей (Child benefit) для мігрантів, котрі є громадянами країн членів ЄС, але чиї діти не мешкають на території СК, згідно з цією угодою, буде нараховуватись в залежності від рівня життя тієї країни, громадянами якої вони є. Наразі ця норма стосуватиметься тих мігрантів, котрі в'їздять у СК вперше, а від 2020 року стосуватиметься також і всіх решту мігрантів зі всіх країн ЄС. На даний час таких, що отримують цю допомогу серед громадян країн членів ЄС, налічується 34 тисячі.

Угода також передбачає окремі захисні механізми від дискримінації підприємств СК на території країн членів Єврозони через те, що СК до неї не належить.

Початково пан Кемерон хотів добитись того, аби цілковито призупинити отримання допомоги на дітей для тих сімей, чиї діти не проживають на території СК. Проте, як виглядає, зробити це йому не вдалось.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-35621079

Подібні статті: