Перелік всіх новин

Середа, 16.03.2016 - 14:54

БЮДЖЕТ 2016

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Канцлер Сполученого Королівства, Джордж Озборн сьогодні представив у Палаті Громад британського парламенту свій восьмий бюджет - бюджет на 2016 - 2017 фінансовий рік.

У своїй промові пан Озборн наголосив, що залишається відданим покладеній перед собою цілі - до 2018 року перетворити бюджет Сполученого Королівства з дефіцитного на профіцитний, тобто цілковито позбутись зовнішніх державних запозичень.

За даними пана Озборна з посиланням на британське Бюро Бюджетної Відповідальності (OBR), економіка СК за 2016 рік зросте тільки на 2%. Раніше OBR прогнозував зростання на 2.4% за цей рік.

Головними пунктами цьогорічного бюджету є:

- Від квітня 2017 року поріг, після якого працівники починають сплачувати податок підноситься до 11'500 фунтів. Тобто, якщо ви заробляєте за фінансовий рік (від квітня до квітня) до 11'500 фунтів, з вас не стягуватимуть податок на дохід. Якщо ви заробляєте, більше, то на решту (понад 11'500) з вас стягуватимуть 20% податку на дохід. Ця норма не стосується національної страховки (National Insurance - NI) і не має з нею нічого спільного.

- Оголошено схему "допомога заощаджень", котра пропонує фінансову допомогу працівникам з низькими доходами, якщо вони відкладатимуть кошти на власні заощадження. Якщо ваша річна зарплата не перевищує 30 тисяч і ви відкладатимете на заощадження принаймні 50 фунтів на місяць, то через два роки отримаєте додаткових 50% від цієї суми від держави (максимум 600 фунтів). Іншими словами, якщо ви упродовж чотирьох років відкладете на ощадний рахунок 2'400 фунтів, то держава вам додасть ще 1'200 і відтак на цьому рахунку вже буде 3600 фунтів. Жодні інші деталі цієї схеми закім не оприлюднюються, але відомо, що ці ощадні рахунки буде запроваджено у 2018 році.

- Всі державні школи буде перетворено на академії, тобто ці школи стануть цілковито незалежними від місцевих рад, а директори шкіл матимуть практично повну автономію разом з можливістю зміни графіку роботи школи у залежності від потреб учнів. Для цього Канцлер Озборн пообіцяв виділити 1.5 мільярдів фунтів. Також, школам Англії буде виділено додаткових 500 мільйонів фунтів.

- Триста мільйонів фунтів буде виділено на транспортні проекти. Також, пан Озборн оголосив початок фінансування залізниці через Лондон - Crossrail 2 та початок високошвидкісної залізниці High Speed 3 (HS3), котра з'єднуватиме регіони північної Англії. Також, було оголошено про розширення автомагістралі М62 (Манчестер - Лідз).

- Від квітня 2018 року вводиться податок на цукор, тобто на вироби, котрі місять надмірний вміст цукру і у першу чергу напої з високим вмістом цукру. Це допоможе зібрати до бюджету додаткових 520 мільйонів фунтів.

- Податки на страховку зростуть на 0.5% і тепер складатимуть 10%.

- Податок на пальне не змінюється (вже шостий рік поспіль).

- Акцизи на пиво та сидр не зростатимуть. Акцизи на віскі не зростатимуть. Акцизи на інші алкогольні вироби зростатимуть разом з інфляцією.

- Акцизи на цигарки зростають на 2%. Акцизи на тютюн для скручування цигарок зростають на 3%.

- Корпоративний податок у Сполученому Королівстві до 2020 року буде знижено до 17%.

- Поріг оподаткування громадян з вищими заробітками, котрі сплачують 40% податку, підноситься від £42'385 до £45'000 від квітня 2017 року.

- Оголошено подальшу передачу повноважень від центрального уряду місцевим радам Англії. До 2020 року всі місцеві ресурси будуть фінансуватись за рахунок місцевих надходжень.

- Нафтовидобувним та газовидобувним компаніям у Північному Морі буде надано допомогу через податкові знижки та скасування акцизу на нафтопродукти.

- Від 2018 року ціни за проїзд автомобілів через платний переїзд біля міста Severn (Уельс) буде знижено на половину.

- Пан Озборн обіцяє зачинити всі дірки в униканні сплати податків великими міжнародними корпораціями. Міжнародні фірми, котрі беруть запозичення за кордоном, а потім долучають ці запозичення до своїх філіалів на території СК з метою зниження розмірів податків, від квітня 2017 року більше не матимуть змоги це робити. Цей захід допоможе податковій зібрати додаткових 12 мільярдів фунтів до 2020 року (за словами пана Озборна).

- Буде реформовано податкові ставки для малого та середнього бізнесу таким чином, що річна сума прибутку, після якої ці підприємства починають сплачувати податок підноситься від 6 до 15 тисяч фунтів. Це означає, що 6 тисяч малих підприємств буде звільнено від податків, а податки для ще 250 тисяч середніх підприємств знизяться на половину. Ця схема почне діяти від квітня 2017 року.

- Джордж Озборн сьогодні оголосив про інвестування у розвиток швидкісної широкосмугової мережі мобільного зв'язку - 5G.

- Податок на накопичення капіталу (Capital Gains Tax - CGT) буде знижено від 28% до 20% та з 18% до 10% (для платників мінімальної ставки).

- Припиняється робота державної служби порад громадянам у фінансових питаннях (Money Advice Service), котру було запроваджено у 2010 році.

- Було оголошено про фінансування нової тунельної траси Шефілд до Манчестер.

Промова Канцлера Озборна містила в собі 9'223 слова.

Також читайте тут про бюджет 2015 року


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-35819797