Перелік всіх новин

Субота, 19.03.2016 - 09:48

Iain Duncan Smith подає у відставку

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Секретар зайнятості та пенсійного забезпечення центрального уряду Сполученого Королівства, Iain Duncan Smith подав прохання про відставку та заявив, що не може захистити закладені у бюджеті пана Озборна скорочення допомоги інвалідам на загальну суму чотири мільярди.

Пан Smith скаржиться на те, що врізання бюджету у сфері добробуту громадян, "як компроміс зайшли надто далеко" у бюджеті, котрий дає більше позитиву тим, хто має вищі доходи.

Прем'єр-міністр, Дейвид Кемерон каже, що відставка пана Іан Данкен Смиф є для нього "загадкою та розчаруванням".

За словами оглядачів БіБіСі, останнім часом в уряді точилась певна боротьба між різними департаментами за планування бюджетних скорочень.

Бюджет у сфері добробуту громадян є одним з "наймасніших" бюджетів і канцлер Озборн ніяк не міг пропустити нагоди врізати там добрий кавалок.

Оглядачі також кажуть, що пан Кемерон ніяк не хотів, аби пан Смиф йшов у відставку і кілька раз прохав його залишитись.

У своєму бюджеті в середу пан Озборн сказав, що уряд витратить додатковий мільярд на допомогу по інвалідності. Проте, в подробицях виявилось, що уряд запланував скорочення у цій сфері на загальну суму 4.4 мільярди фунтів на 2021-21 роки.

Саме це викликало неабиякий скандал і стало головною причиною аби Iain Duncan Smith пішов у відставку.

Заплановані у цьому бюджеті скорочення у сфері допомоги інвалідам включають зміни у виплатах особистої допомоги інвалідам (Personal Independence Payments - PIP), котрі у 2017 році змінюють на допомогу по інвалідності (Disability Living Allowance - DLA). Ці зміни мають заощадити канцлерові приблизно 1.3 мільярди фунтів. Саме це спричинило найбільший галас з боку опозиційних партій, головним чином лейбористів.

Пан Іан Данкен Смиф є провідним політиком і був лідером консерваторів між 2001 та 2003 роками.

Тиск на уряд з боку опозиційних партій та багатьох громадських і доброчинних організацій щодо бюджетних скорочень у сфері допомоги по інвалідності від середи зростає все більше та більше. Першою жертвою став Іан Данкен Смиф. Хто буде наступною, важко сказати. Можливо також і те, що попри свою ідеологію, Торі все ж таки відступлять і скасують певну частку своїх скорочень.

Проте, у британському суспільстві також є багато тих, котрі кажуть, що чинна допомога інвалідам у Британії є надто жирною. Їх також можна зрозуміти, бо далеко не кожний може отримати ґанц нові Nissan Qashqai, котрі держава щиро виділяє інвалідам.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-35848687

Подібні статті: