Перелік всіх новин

Неділя, 27.03.2016 - 09:21

Уéлбі: Через 5 - 10 років всі християни святкуватимуть Великдень у той самий день

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Архієпископ Кентербері та найстарший єпископ Церкви Англії, Justin Welby заявив, що працює з іншими християнськими групами для встановлення єдиної та фіксованої дати святкування Великодня.

Архієпископ зробив цю заяву після зустрічі вищих осіб англіканської церковної громади, яка відбулась у місті Canterbury (графство Кент, південно-східна Англія).

У Сполученому Королівстві у 1928 році було прийнято парламентський акт, який дозволяв святкувати Великдень у першу неділю після другої суботи квітня.

Проте, цим дозволом ще закім ніхто ніколи не скористався і на даний час Великдень святкують у першу неділю після повного місяця, після весняного рівнодення. Вся різниця в тім, що різні церкви дотримуюся різних календарів для визначення дня весняного рівнодення.

Архієпископ каже, що на даний час веде розмову на цю тему з Папою Франциском, лідером Коптів - Папою Тавадросом та з лідером православної церкви - Варфоломієм I.

Пан Уéлбі сподівається, що це трапиться, за його словами, "через 5, максимум 10 років".

Він зокрема каже: "Я б хотів бачити це ще до того, як піду на пенсію.".

Проте, він також застерігає не дуже радіти з цього приводу, бо перша спроба зробити святкування Великодня у один і той самий та фіксований день, була ще у десятому сторіччі і від тоді було ще 15 таких спроб.

У 1990 році Ватикан затвердив пропозицію святкувати Великдень у фіксовану дату (на зразок Різдва). Проте, наразі ще не було досягнуто такої згоди через протиріччя лідерів окремих церков. Найбільше цьому заперечує Руска Православна Церква разом з православними церквами, котрі пербувають "під її крилом".


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-35326237

Подібні статті: