Перелік всіх новин

Середа, 30.03.2016 - 23:24

Родичі Jean Charles de Menezes програли справу у європейському суді

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Сім'я вбитого бразильського мігранта Жана Чарльза де Менезіс програла свою останню правову битву у Європейському Суді з Прав Людини (ЄСПЛ) проти уряду Сполученого Королівства у справі вбивства їх сина та брата, яке мало місце у 2005 році.

Це означає, що жодний з поліцейських, котрі були причетними до вбивства пана Де Менезіса у 2005 році, не буде покараний.

Бразильського заробітчанина, Пана Де Менезіса, якому на той час було 27 років, було застрелено антитерористичними поліцейськими на лондонській станції метро під назвою Stockwell у 2005 році через те, що вони помилково прийняли його за терориста-самогубця.

Цей випадок трапився через два тижні після відомих лондонських терактів 7 липня.

Цей трагічний випадок розпочався тим, що 22 липня 2005 року таємні поліцейські особливого антитерористичного підрозділу помилково прийняли пана Де Менезіса за терориста Hussain Osman (який тоді переховувався від поліції) та почали йти слідом за ним.

Пан Де Менезіс жив у тому самому будинку, що й терорист Осман, де всі мешканці користувались одним і тим виходом.

Один з таємних поліцейських йшов слідом за паном Де Менезісом до самої станції метро, де двоє інші поліцейські, котрі були навмисне підготовлені для знищення терористів, при першій найкращій нагоді сім разів вистрілили йому в голову.

Британська державна прокурорська служба (Crown Procecution Service - скор. CPS) у 2006 році вирішила, що для того аби покарати винних поліцейських, не було достатньо доказів, а замість того просто покарали Метропольну (лондонську) Поліцію за порушення правил здоров'я та безпеки та наклали на них штраф у розмірі 175 тисяч фунтів.

Після цього родина пана Де Менезіса звернулась до ЄСПЛ.

У середу, 30 березня, судді ЄСПЛ прийшли до висновку, що рішення британської прокурорської служби було таким, що не заперечує правам людини.

Батько й мати пана де Менéзісджерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-35927775

Подібні статті:

У Лондоні на Темзі сьогодні антитерористичні тренування