Перелік всіх новин

Четвер, 31.03.2016 - 20:19

Британія імпортує набагато більше ніж експортує

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
За даними британського Бюро Національної Статистики (ONS) в останньому кварталі минулого року Сполучене Королівство імпортувало набагато більше товарів та послуг ніж експортувало, що свідчить про зростання дефіциту так званого Рахунку поточних операцій (current account).

Дефіцит рахунку поточних операцій означає те, що імпорт товарів та послуг є більшим за їх експорт. Дефіцит рахунку поточних операцій також вказує на зменшення притоку інвестицій.

За даними ONS дефіцит рахунку поточних операцій у четвертому кварталі минулого року був на рекордно високому рівні.

За весь 2015 рік дефіцит рахунку поточних операцій СК склав 96.2 мільярди фунтів, що відповідає 5.2% ВВП Сполученого Королівства.

Рахунок поточних операцій у Сполученому Королівстві почали рахувати від 1948 року.

Разом з цими даними ONS також повідомляє, що економіка СК упродовж останнього кварталу минулого року зросла на 0.6%. Раніше стверджували, що економіка у тому ж кварталі зросла тільки на 0.5%.

Цей перегляд даних свідчить про те, що за весь 2015 рік економіка СК зросла на 2.5%, а не на 2.2%, як вважалось раніше.

Краще ніж очікувалось зростання економіки за словами ONS відбулося завдяки кращим результатам у сфері послуг та завдяки меншому ніж очікувалось падінню виробництва.

Проте, тут варто нагадати, що дефіцит рахунку поточних операцій свідчить про те, що відтік грошей з країни перевищує їх притік і стосується як державного так і приватного секторів економіки. Цей дефіцит також включає в себе і торговий дефіцит.

Загалом, дефіцит рахунку поточних операцій означає, що СК купляє більше товарів та послуг в інших країнах ніж продає.

Цей дефіцит також включає в себе виплати дивідендів. Це означає, що прибуткові компанії на території СК, які мають закордонних власників, відсилають більше грошей своїм закордонним власникам ніж закордонні компанії присилають гроші своїм власникам у СК.

До тих пір, поки існує впевненість у економіці СК, дефіцит рахунку поточних операцій не складає якоїсь надзвичайної загрози для економіки країни. Проте, якщо з якихось причин впевненість у економіці СК почне падати, то це у свою чергу може спричинити значне зростання відсоткових ставок на приватні та державні облігації (запозичення).


На цю тему також читайте:

Експорт шотландських товарів зріс до рекордних рівнів

Озборн каже, що на СК чекають економічні негаразди

Економічне зростання було слабшим ніж повідомляли раніше

Виглядає, що зростання відсоткової ставки відстрочать

Прибутки від нафти у Північному морі впали на 75%

Вихід промисловості СК знизився на 0,5%

За липень Британія витратила менше ніж заробила

У серпні різко зріс державний борг СК

У СК зростає торговельний дефіцит


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-35931968