Перелік всіх новин

Неділя, 03.04.2016 - 09:47

Державні підприємства куплятимуть британську сталь

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
За даними БіБіСі уряд спонукатиме державні британські підприємства купляти сталь виготовлену у Сполученому Королівстві, радше ні за кордоном, задля збереження британської металургії.

В уряді кажуть, що звертатимуться з проханням до місцевих органів влади та закладів NHS аби, при купівлі сталі на міжнародному ринку, вони зважали на майбутні економічні перспективи своєї країни.

Ця заява надійшла після того, як компанія Tata Steel оголосила про пошук купців для своїх металургійних комбінатів на території Британії, що поклало під загрозу десятки тисяч робочих місць.

За словами профспілок металургів: "це є позитивний, але дуже маленький крок уряду у порівнянні з тим, що він може зробити". Профспілки кажуть, що це потрібно було зробити ще кілька років тому.

У минулому році центральний уряд видав настанови, які закликали державні підприємства зважати на "справжню вартість" британської сталі. Ці настанови були дуже обмеженими та стосувались тільки окремих сфер державного сектора. Тепер уряд хоче аби ці настанови стосувались кожного підприємства яке належить державі.

Ці заходи стосуються тільки державних підприємств, яких на даний час у Британії дуже мало. Уряд не може прямо впливати на підприємства приватного сектора економіки і не може спонукати їх купляти те, що вони купляти не хочуть.

Проте, у зв'язку з тим, що у державних підприємствах працює багато приватних підрядників, то виглядає так, що перед загрозою втрати контракту, вони також будуть змушені надавати перевагу британській сталі над імпортованою, навіть якщо вона дорожча.

У решті-решт платитимуть за цю сталь державні підприємства, котрі отримують гроші з кишені платників податків.

Кілька днів тому окремі британські політики звинувачували центральний уряд в тім, що той у минулому відігравав активну роль у знижені світових цін на сталь аж на цілих 46%, що поклало під загрозу зникнення сталеварної індустрії у Британії.


Читайте також на цю тему:

Позачергове засідання кабінету через кризу у металургії

«Táta» вирішила продати свій бізнес у Британії

Tata Steel врізає тисячу робочих місць

Tata скорочує 1200 робочих місць

Профспілки закликають захистити британську металургіюджерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-35952868