Перелік всіх новин

Неділя, 03.04.2016 - 12:48

Місцеві ради видають колишнім працівникам тисячі «ордерів на мовчання»

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
За словами БіБіСі, їх журналісти отримали інформацію про те, що органи місцевих рад Англії змушують своїх працівників підписувати так звані «ордери на мовчання» (gagging orders) під час їх звільнення або виходу на пенсію.

За даними результатів журналістського розслідування, за період між 2010 та 2015 роками колишніми працівниками місцевих рад було підписано 17'571 таких ордерів, багато з яких включають в себе конфіденційні пункти.

Ці ордери головним чином стосуються компенсаційних виплат працівникам, при їх звільненні та зобов'язують їх до повного мовчання про те, який тип та суму компенсації вони отримали від місцевої ради у результаті звільнення їх з роботи.

Найбільше ордерів на мовчання своїм працівникам видала міська рада міста Cardiff (столиця Уельсу). Число перевищує 3 тисячі ордерів.

У Асоціації Місцевих Урядів Англії (LGA) намагаються виправдати цю дію тим, що місцеві ради змушені видавати такі ордери, аби уникнути майбутніх потенційних судових витрат.

В центральному уряді кажуть, що у даному правовому полі законодавство чітко визначає, що конфіденційність може застосовуватись тільки у тих випадках, коли на це існують "надзвичайні обставини", але ніяк не для того, аби приховувати від громадськості суми компенсаційних виплат своїм працівникам, суми яких можуть також залежати від особистих взаємовідносин та зв'язків.

Разом з цим, варто зазначити, що при видачі подібних ордерів, місцеві ради не порушують жодного законодавства через те, що законодавство у цій сфері тільки дає настанови і не накладає жодної заборони на видачу цих ордерів.

Це один з прикладів великого числа складних та заплутаних схем присвоєння державних коштів у Британії, які жодним чином не порушують чинного законодавства.

Місцеві ради Британії не збирають головні корпоративні податки та податки на доходи самостійно, а натомість отримують їх від центрального уряду. Це означає, що вони змагаються за надходження головної порції коштів у свої бюджети не перед своїми людьми, а перед людьми у центральному уряді. Головними податками, які безпосередньо отримують місцеві ради від своїх людей, є податок місцевій раді (Council Tax).

У 2014 році парламентський комітет нагляду за витратами державних коштів під назвою «Public Accounts Committee» звернув увагу на "просто масову поширеність" видачі державними структурами подібних ордерів та закликав уряд до кращого моніторингу подібних схем.

Журналісти програми «5 live Investigates», яка виходить на радіостанції «BBC 5 Live», отримали цю інформацію на основі дії закону про вільний доступ до інформації (Freedom of Information Act).

На дане звернення надійшли відгуки тільки від 70% від всіх 433 районних, міських, графських та інших регіональних рад Сполученого Королівства. Решту місцевих рад просто проігнорували звернення журналістів.

Інформація, яку отримали журналісти також показує, що працівники місцевих рад, під час їх звільнення або виходу на пенсію, дуже часто отримували виплати набагато більші ніж потрібні, і саме за те, що погоджувались підписувати подібні ордери про мовчання.

Від загального числа 17'571 підписаних ордерів було виплачено суму, яка загалом складає 226.7 мільйонів фунтів.

Міська рада Кардиф видала 2'008 подібних ордерів, що у загальній сумі витягнуло з її бюджету 5.5 мільйонів фунтів.

У Англії ви можете робити абсолютно незбагненні речі, але тільки до тих пір, поки про них ніхто вголос нічого не каже. А коли про це починають гудіти, тоді у вас починаються проблеми.

Після того, як ці дії вийшли на поверхню, у міській раді Кардиф почали дуже швидко виправдовуватись і заявили, що цю схему вже було зупинено і що її використовували тільки для того аби захистити себе від надмірних витрат, пов'язаних з потенційними судовими процесами.

У міській раді міста Sunderland (Sunderland City Council) також виправдовуються і кажуть, що ця схема використовувалась для того, аби захистити конфіденційність, а не для того, аби уникнути критики громадськості.


Подібні статті:

За подібну ямку місцева рада у Англії заплатила £1.8 млн

Дефіцит NHS сягнув 930 мільйонів

Іноземних студентів помилково нагородили мільйонами

Не ЩО ви знаєте, а КОГО ви знаєте

Спікер Беркоу витягував з державної казни 172 фунти за

Тоні Блеєр коштує британським платникам податків £16000 ...

Рекордна кількість ям на британських дорогахджерело : http://www.bbc.co.uk/news/uk-35946263