Перелік всіх новин

Понеділок, 04.04.2016 - 13:36

HMRC обіцяє детальне розслідування панамських паперів

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
За повідомленням британських та світових засобів масової інформації, до рук журналістів потрапило приблизно одинадцять мільйонів таємних документів панамської фірми «Mossack Fonseca», через яку багаті та дуже багаті ховаються від податкових служб своїх країн і часом також відмивають свої брудні гроші.

Документи вперше потрапили до рук журналістів баварської газети під назвою «Sueddeutsche Zeitung [Зюддойче Цайтунг]».

Документи показують, як фірма Mossack Fonseca допомагала своїм клієнтам відмивати гроші, обходити санкції та уникати сплати податків.

Служба Мит та Податків Її Величності (HMRC) сьогодні пообіцяла, що детально вивчатиме всі дані оприлюднених паперів та каратиме тих британців, котрі незаконно уникали оподаткування чи приймали участь у відмиванні грошей через цю фірму.

Повідомляють, що дані папери містять інформацію про дванадцять чинних голів держав, у тому числі й президентa України, пана Порошенко.

Надходять також повідомлення про те, що через цей витік інформації, прем'єр-міністр Ісландії, пан Sigmundur Gunnlaugson, вже пакує валізи.

Сьогодні ввечері на телеканалі БіБіСі 1 о 19:30 буде транслюватись програма під назвою «BBC Panorama», котра може пролити більше світла на речі пов'язані з цим скандалом.

Проте, серед британських ЗМІ найбільшу участь в оприлюдненні даних документів приймають журналісти щоденника «Guardian».

Повідомляється, що серед інших функцій фірми Mossack Fonseca, була також функція приховування справжнього багатства її клієнтів та приховування їх справжньої власності, що є порушенням міжнародних норм, спрямованих на перешкоджання процесові відмивання грошей та уникання податків.

Одним з прикладів такого приховування є американська мільйонерка, пані Marianna Olszewski, якій, у одному з оприлюднених листів, було запропоновано сфальсифікувати записи про свою власність з метою приховування своїх справжніх статків.

Один з листів, який фірма надіслала пані Olszewski у січні 2009 року, пояснює, як вона могла ввести в оману свій банк. Лист каже: "Ми можемо використати реальну особу, яка буде виступати вигідним власником ... і тому банкові буде оприлюднено його чи її ім'я, а не ваше. У зв'язку з тим, що ця справа є дуже чутливою, відповідно наші гонорари є також високими.".

Інший документ, який оприлюднила Sueddeutsche Zeitung стосується президента України, Петра Порошенко. У статті газети йдеться про те, що у 2014 році, у самий розпал війни на сході України, пан Порошенко, який пообіцяв народові України розпрощатись зі своїм бізнесом після того, як стане президентом, у Панамі заснував компанію-оболонку, яка стала оболонкою для його іншої офшорної компанії під назвою «Prime Asset Partners Limited», яку було засновано саме у дні загибелі багатьох українців, що стало відоме, як Іловайський Котел.

На даний час працівники фірми Mossack Fonseca цілковито відкидають, що вони робили щось незаконне.

Джерела:
www.sueddeutsche.de
www.theguardian.com


Подібні статті:

Українська мафія таємно інвестувала у СК мільйони фунтів

Руским та українським олігархам у СК буде наказано пояснити джерела своїх доходів

Згідно з Райськими Паперами Її Величність та Принц Чарлз також уникають сплати податків