Перелік всіх новин

Вівторок, 05.04.2016 - 13:21

Корбин: на британські податкові райчики потрібно накласти пряме правління

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Лідер лейбористської партії Сполученого Королівства, пан Джеремі Корбин закликає вводити пряме правління на британські території, котрі слугують податковими рáями.

Недавній витік даних з однієї з адвокатських фірм з Панами показує, що ця та подібні їй фірми зареєстрували понад сто тисяч таємних фірм тільки на Британських Віргінських Островах *.

Пан Корбин каже, що уряди цих островів мають розуміти гнів британців.

На Даунин Стріт кажуть, що "Сполучене Королівство відіграє роль світового лідера у приборканні уникання сплати податків".

Одинадцять мільйонів документів, котрі потрапили до рук журналістів, показують неймовірні масштаби приховування статків, уникання сплати податків та відмивання грошей багатими людьми планети, серед яких 12 чинних лідерів різних країн.

Окремі з цих документів проливають світло на те, як покійний батько Дейвида Кемерон - Іан Кемерон, використовував один з найбільш таємних інструментів офшорної торгівлі після того, як у 1982 році також на Панамі заснував офшорний інвестиційний фонд для інвесторів під назвою «Blairmore Holdings».

В уряді кажуть, що сам пан Кемерон на даний час не володіє жодними акціями цього фонду. Проте, вони також не заперечують, що інші члени його сім'ї не мають нічого спільного з цією компанією.

Певне число британських заморських територій, котрі мають певний рівень залежності від Британської Корони, також згадуються у документах, які потрапили до рук журналістів.

Це в свою чергу підносить питання про те, що може зробити уряд СК аби подолати цю проблему, якщо він взагалі хоче щось робити.

Ці території мають автономний статус і залежать від СК тільки у питаннях оборони та міжнародних справ. Проте, їх автономію можна скасувати, як це було зроблено з Островами Теркс і Кайкос **, які розташовані в басейні Карибського моря, коли уряд СК ввів на цих островах пряме правління на три роки після того, як було виявлено широкомасштабну корупцію в урядах цих територій.

Пан Корбин каже, що подібне правило можна було б застосувати й для всіх британських територій, котрі виконують роль податкового раю. Він зокрема каже: "Ці території є юрисдикцією Сполученого Королівства. Це не є незалежні території чи держави. Право та рівень їх автономії можна при необхідності регулювати.".


Довідка:

* Британські Віргінські Острови

** Острови Теркс і Кайкос


Читайте також:

Руским та українським олігархам у СК буде наказано пояснити джерела своїх доходів

Десять відсотків найбагатших британців тримають у руках половину багатства Британії

HMRC обіцяє детальне розслідування панамських паперів

Кедбері також у переліку тих, що уникають сплати податків

Google погодився сплатити 130 млн податку

Роздягальниці мають відчинити свої рахунки податковій

Ливинстон: Медіа магнати зроблять все аби зганьбити

HMRC націлюється на продавців Ebayджерело : http://www.bbc.co.uk/news/uk-35965855