Перелік всіх новин

Четвер, 07.04.2016 - 14:49

Походження статків родини Кемерон

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Весь цей тиждень на Даунин Стріт відчувається вельми помітне напруження пов'язане з переліком питань до прем'єр-міністра у причетності його та його родини до скандалу з так званими "панамськими паперами".

Як звикло в британській політиці, спочатку в будинку уряду стверджували, що то приватна справа. Проте, це ніяк не заспокоїло журналістів. Радше навпаки, ще більше посилило тиск на родину Кемерон. І не так на саму родину, як на її фінанси та їх походження.

Прем'єр-міністр вже потім почав запевняти, що ні він сам, ні його сім'я, не отримують та не отримають жодної користі від будь-яких офшорних фондів.

Проте, дотепні журналісти щоденника Ґардіан запитують: "А як же ж бути з минулим? Чи все там було гаразд? І що ж насправді відбувається зараз?".

Фінансові афери родини Кемерон найбільш цікаво починаються від пана Ewen Donald Cameron, тобто від дідуся Дейвида.

Еуен Доналд Кемерон, якого частіше кликали просто, Доналд, крутився у колах лондонського Сіті (фінансовий центр), де став директором брокерського будинку під назвою Panmure Gordon.

Він помер у 1958 році, залишивши у спадок своєму синові, Ian, 57 тисяч фунтів, що у перерахунку на даний час складає десь один мільйон фунтів.

Батько Дейвида, пан Іан Кемерон, пішов по слідах свого батька і також став директором Panmure Gordon у 1957 році.

В документах Panmure Gordon йдеться про те, що пан Іан Кемерон представляв постійний 70-річний зв'язок між компанією та родиною Кемерон.

Повідомляється також про те, що пан Іан Кемерон, після того, як продав Panmure Gordon, отримав за нього 2 мільйони фунтів. Компанію було продано одному з американських банків на початку 1980-их.

Після цього у 1982 році він заснував фонд під назвою «Blairmore Holdings Inc», який зараз, через панамські папери, перебуває під дотепним аналізом журналістів.

У цьому фонді він, на посаді директора, отримував річну зарплату у розмірі 20 тисяч доларів США.

Іан та його дружина, Мері (мама Дейвида), у 2006 році заробили 800 тисяч фунтів від продажу двох картин художника Jean-Baptiste Greuze. У 2009 році за даними переліку найбагатших британців, який щорічно оприлюднює Sunday Times, статки сім'ї Кемерон складали приблизно 10 мільйонів фунтів, попри те, що публічно було задекларовано тільки 2.74 мільйони. Про решту його офшорного капіталу він повідомляв податкову (HMRC) тільки приватно.

У минулому році четвертий канал британського публічного телебачення (Channel 4 News) повідомляв, що у пана Іан також є певні статки на британському острові Jersey, який, так само як і Панаму, вважають податковим раєм.

Щодо самого Дейвида Кемерона, то його особисті фінанси останніми днями потрапили під дуже дотепні аналізи.

Він майже весь час працював у політичній сфері. Його політична кар'єра розпочалась з посади особливого радника.

Він став членом Палати Громад британського парламенту у 2001 році.

Свою першу квартиру, яка розташована у частині Лондона під назвою Notting Hill, Кемерони купили у 1992 році за 130 тисяч фунтів. Через два роки вони купили ще один будинок неподалік своєї квартири за 215 тисяч фунтів. За повідомленнями окремих журналістів частина грошей на цей будинок надійшла від батька, Іана Кемерона. Інша частина надійшла також від спадщини, яку Кемерони отримали від сестри дідуся Дейвида.

У 2001 році Кемерони взяли іпотеку на суму 350 тисяч на ще один будинок, який розташований у містечку Dean, що у графстві Оксфордшиа. Відсоткова ставка на цю іпотеку покривається з державної казни. Поточна вартість цього будинку на даний час перевищує один мільйон фунтів.

Реєстр відсоткових ставок Кемеронів також свідчить про те, що вони також володіють терасною хатою у районі Лондона під назвою North Kensington, приблизна вартість якої складає десь 3.5 мільйонів фунтів. Цю хату у даний час здають в оренду.

Дейвид Кемерон також є власником акцій компанії Carlton Communications, де він колись працював головою відділу корпоративних стосунків.

Він також є власником акцій (на суму десь 40 тисяч) компанії Urbium, яка є власницею нічного лондонського клубу під назвою Tiger Tiger. Між 2002 та 2005 роками було задекларовано, що з цих акцій він щорічно отримував приблизно 28 тисяч фунтів.

У 2010 році пан Кемерон успадкував від свого батька 300 тисяч фунтів, що є тільки на 25 тисяч менше від порогу, вище якого він мав би був платити податок на успадкування.

У 2012 році пан Кемерон сказав, що він оприлюднить всі суми повернення податків, але закім ще він цього не зробив.

Старший брат Дейвида Кемерона, пан Alexander Cameron QC, який працює баристером, успадкував від свого батька будинок у графстві Беркшиа у 2006 році, вартість якого 2.3 мільйони фунтів.

Обидві сестри Дейвида, пані Tania Cameron та пані Clare Cameron, порівну успадкували будинок у районі Лондона, який називається Kensington. Вартість будинку приблизно один мільйон фунтів.

Дружина Дейвида, пані Samantha Cameron від 1990-их працювала директоркою творчого відділу у групі Smythson, де набула певну частину акцій.

У квітні 2005 року після того, як компанію було продано, Саманта отримала за акції приблизно 400 тисяч фунтів. Окрім цього, пані Кемерон також володіє частиною акцій компанії з нерухомості, які вона успадкувала від свого батька, Sir Reginald Sheffield.

Мама Саманти, пані Annabel Astor має ще одну доньку від першого шлюбу з рідним батьком Саманти, Sir Reginald Sheffield. Пізніше вона одружилась з паном Viscount Astor і у них було ще троє дітей, Уильям, Флора та Джеймс.

Маму Саманти знали, як вельми ефективну бізнес жінку. Вона заснувала меблеву компанію під назвою Oka, де досі працює виконавчою директоркою. Більше половини з 86 акціонерів цієї компанії переводять свої активи через офшорну компанію, яка розташована на острові Guernsey, який є ще одним британським податковим раєм. У 2006 році вартість компанії Oka оцінювали у 30 мільйонів фунтів.

Другий чоловік мами Саманти, William Waldorf Astor III є членом Палати Лордів британського парламенту. Він також є директором кількох компаній, серед яких добре відома Ancroft Tractors Ltd та акціонерна компанія Cliveden Securities Ltd.

Астор також володіє будинком у маєтку Tarbert площею 10 га на острові Jura (на захід від Шотландії). Цим маєтком володіє офшорна компанія, Ginge Manor House, яка зареєстрована на багамських островах. Власником цієї компанії також є Астор. Дейвид Кемерон разом з Самантою є дуже частими гостями у цьому маєтку, який вони дуже вихваляють за надзвичайний затишок та спокій.

Нерідний брат Саманти, William Waldorf Astor IV є виконавчим директором інвестиційної фірми під назвою Long Harbour, яка займається інвестуваннями у нерухомість.

Панамські папери засвідчують, що його інвестиційними партнерами є дві офшорні компанії, які зареєстровані на Британських Віргінських Островах (British Virgin Islands), які також є ще одним британським податковим раєм. Цими компаніями є Berryblue Enterprises Limited та Gaucin International Holdings Limited. Є свідчення, що саме через них у 2010 році проходила левина частина грошей William Waldorf Astor IV.

Виходить, що родина Кемеронів мають дуже довгі та широкі щупальці ледь не по всій планеті, що так пильно приховують на Даунин Стріт.

Родинні зв'язки з боку родини Дейвида КемеронРодинні зв'язки з боку родини Саманти Кемерон
джерело: http://www.theguardian.com/politics/2016/apr/06/the-cameron-network-inherited-wealth-and-family-companies