Перелік всіх новин

Вівторок, 19.04.2016 - 01:23

Забудьте TOWIE - вітаємо у «радикальний Essex» - батьківщина анархії та спільнот

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Мабуть вже настав час забути про ті стереотипи, які пов'язані з серіалом TOWIE (The Only Way Is Essex), салонами сонячних ванн та шикарним одягом, які були притаманні цій частині Англії десь до 1980-их.

Ця стаття може частково пояснити: "Чому у Есекс мешкають такі дивні та радикально песимістичні люди?".

Головна туристична кампанія має змінити найбільш лихослівне британське графство, яке межує зі східною частиною Лондона, відоме як «радикальний Есекс», яке в останні роки стало домівкою "модерністської" архітектури, утопічних спільнот та анархістів на зразок панк групи «Crass» (травка).

Нещодавно Мистецька Рада Англії (Arts Council England) затвердила ґрант у розмірі 300 тисяч фунтів для проекту, який кладе собі за мету змінити імідж графства Есекс зі звичної кожному англійцеві культурної та меланхолічної пустелі на привабливу для туристів територію.

Дана кампанія проводитиметься у партнерстві з групою розвитку туризму під назвою «Visit England». Частиною кампанії стануть Архітектурні Вихідні, які зосереджуватимуть увагу відвідувачів на "колисці найбільш модерної архітектури у всій Британії" та на батьківщині першого у СК надсучаснішого (зображеного на фото) будівельного ансамблю у місті Braintree.

Архітектурний ансамбль під назвою "Особливі Люди", який було встановлено у галереї «Focal Point Gallery» у місті Southend-on-Sea, показує частину Есекс, як пейзаж, який завжди наводить на утопічні думки.

Цей пейзаж включає в себе давно забуті робітничі хатинки східного Tilbury і ще так званий Срібний Тупик (Silver End), разом з альтернативними ідеологічними спільнотами на зразок «надиханих Толстим колоній нудистів та натурників Уикфорда» та ферму «Dial Farm» у парку «Ongar Great Park», де все ще живе панк група «Травка».

Пан Joe Hill, який є директором галереї Фокал Поінт, яка демонструє сучасне візуальне мистецтво, каже: "Для багатьох людей уява про Есекс базується на стереотипах пост 80-их з уявою про них, як про людей з вишуканими зачісками, шикарними піджаками та відполірованими автомобілями. Якщо ви пробудете тут певний час, то дуже швидко зрозумієте, що ця уява вже відійшла у далеку історію.

Ваші думки про Есекс дуже швидко вивітряться "красою" меланхолічного ландшафту і ви зрозумієте, що це може стати натхненням та привабливістю до надзвичайної та дуже радикальної творчості.

Пан Джоу Гил зокрема каже: "Мене завжди цікавило, яким чином це графство процвітає та залишається випробувальним майданчиком для радикальних ідей та експериментів. Есекс - це батьківщина радикальної архітектури та просто унікального способу життя.".

Приклади радикального Есексу включають в себе Срібний Тупик, який є моделлю робітничої спільноти, яку було створено у 1926 році, де розташовані крамниці, тенісні корти та поруч бойня для худоби. Все це розташовано прямо навпроти «The Wickford Colony» залізобетонних житлових будиночків "модерністської" творчості, які тоді будували для робітничого класу. Архітектура цієї колонади була розроблена групою соціалістів, яких надихали твори Толстого. Сама колонада стала притулком руских принців, котрі втікали від своїх більшовиків. Тут у свій час мешкало перше поселення британських нудистів та натурників.

Ще однією привабливістю радикального Есексу є «Маєток Бета» (Bata Estate), який розташований у східному Тилбурі. Ця споруда є утопічним баченням підприємця Tomas Bata, яку він створив аби забезпечити соціальні потреби робітничих класів.

У архітектурному ансамблі "Особливі Люди" відчутно фігурує особа Альфреда Гичкок, який народився у селі Лейтоностун, яке тоді був кордоном між Лондоном та Есекс, разом зі спорудою Марґарет Течер, яка визначила Есекс, як свою духовну батьківщину.

То ж, якщо вам коли-небудь випаде на думку перебратися у Есекс, то перед тим варто взяти з собою надзвичайно велику кількість оптимізму, бо там його дуже забракне.


Подібні статті:

Зі словника забрали вислів Есекська дівка Зі словника забрали вислів Есекська дівка5.12.2020джерело: https://inews.co.uk/essentials/news/uk/